×
Etiketë: japonisë
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Yoshihide Suga u zgjodh kryeministër i ri i Japonisë. Ai do të pasojë Shinzo Aben, i cili njoftoi dorëheqjen muajin e kaluar për arsye shëndetësore. Suga (71 vjeçar) mori 314 nga 462 vota në dhomën...
Bota/Rajoni14 Shtator 2020
Partia japoneze në pushtet, Partia Liberal-Demokrate, e ka përzgjedhur të hënën shefin e saj të kabinetit, Yoshihide Suga, si lider të ri, duke çuar një hap tutje synimin e tij për të zëvendësuar Shinzo Aben...
Lajme03 Korrik 2020
Përkrahja e Japonisë ndër vite e ka shndërruar urën e miqësisë në partneritet konstruktiv në mes të Japonisë dhe Kosovës, tha të premten Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, Meliza...
Lajme01 Korrik 2020
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti ka pritur sot në takim të ngarkuarin me punë të ambasadës së Japonisë në Kosovë, z. Mitsunori Ogasawara, të cilin e falënderoi për përkrahjen e vazhdueshme që ky...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.