Gjuha:
×
Etiketë: japoneze
Bota/Rajoni26 Gusht 2020
Studiuesit japonezë thanë të mërkurën se përqendrimi i ulët i molekulës së ozonit mund t’i neutralizojë grimcat e koronavirusit, kjo na jep një mundësi të re që spitalet t’i dezinfektojnë sallat testuese dhe korridoret, raporton...
Bota/Rajoni25 Qershor 2020
Qeveria japoneze konfirmoi sot braktisjen e vendosjes ë tokën e saj të sistemit amerikan mbrojtës antiraketë ”Aegis Ashore”, 10 ditë pasi kishte njoftuar ndërprerjen e këtij programi të kushtueshëm dhe të kontestuar. “Këshilli kombëtar i...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.