Gjuha:
×
Etiketë: ishpresidenti
Lajme23 Shtator 2020
Ka ndërruar jetë në mëngjesin e së mërkurës ish-presidenti dhe donatori i SC Gjilanit Shukri Sylejmani, raporton KosovaPress. Lajmin e ka konfirmuar klubi i SC Gjilanit nëpërmjet një postimi në faqen e tyre zyrtare në...
Bota/Rajoni11 Gusht 2020
Ish-presidenti i Indisë, Pranab Mukherjee, është vendosur në respirator si pasojë e infektimit me COVID-19, shkruajnë mediumet lokale, duke përmendur burime nga spitali ushtarak në New Delhi ku është shtrirë, raporton agjencia Reuters. Raportimet për...
Bota/Rajoni21 Korrik 2020
Ish-presidenti i Sudanit, i cili është rrëzuar nga pushteti përmes protestave, Omar al-Bashir, ka dalë në gjyq në kryeqytetin Khartoum në lidhje me puçin ushtarak përmes të cilit kishte ardhur në pushtet para më shumë...
Bota/Rajoni21 Korrik 2020
Thuajse të gjithë mediat rozë në Argjentinë janë hapur me lajmin, “ish-presidenti Carlos Menem rimartohet javën e ardhshme me ish-bashkëshorten e tij Zulema, 30 vite pas divorcit” Carlos sapo ka mbushur 90 vjeç dhe me...
Bota/Rajoni23 Qershor 2020
Bishkek, 23 qershor – Ish-presidenti i Kirgistanit, Almazbek Atambayev u dënua me 11 vjet e dy muaj burg dhe konfiskim të pasurisë me akuzën se liroi në mënyrë të paligjshme kriminelin Aziz Batukayev. Përkrahësit e...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.