Gjuha:
×
Etiketë: integritetit
Lajme08 Gusht 2020
Deputeti i LDK-së, Faton Bislimi, ka thënë se hyrja e xhandarëve serbë në territorin e Kosovës është veprim që duhet dënuar ndërkombëtarisht. “Futja e pjesëtarëve të uniformuar e armatosur të një vendi fqinj në territorin...
Lajme26 Korrik 2020
Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka bërë sot homazhe pranë lapidarit të heroit Enver Zymberi në përvjetorin e nëntë të rënies së tij, ku tha se 25 korriku i vitit 2011 shënon ditën e bashkimit...
Lajme22 Qershor 2020
Ministrja e Punëve të Jashtme të Kosovës, Melisa Haradinaj Stublla, është takuar me ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë, Kristian Heldt. Ajo ka thënë se Gjermania ka qenë garantuese për sovranitetin territorial të Kosovës. Kjo është...
Lajme21 Qershor 2020
Nga takimi 27 qershorit i krerëve të Kosovës dhe Serbisë në Uashington, pritet shumë, ku sipas emisarit special amerikan në dialog, Richard Grenell, do të diskutohet vetëm çështjet ekonomike. Por, analisti dhe eksperti amerikan për...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.