×
Etiketë: indi
Bota/Rajoni01 Gusht 2020
Të paktën 11 punëtorë kanë gjetur vdekjen dhe tre të tjerë janë plagosur kur një vinç gjigand u shemb në një impiant detar në Visakhapatnam të Indisë. Aksidenti ndodhi sot pasdite teksa vinçi ishte duke...
Bota/Rajoni01 Gusht 2020
Myslimanët në New Delhi falën Bajramin në Xhaminë Masjid – një nga xhamitë më të mëdha në Indi. Autoritetet lejuan njerëzit të vizitojnë vendet e adhurimit, të cilat u mbyllën më herët për shkak të...
Bota/Rajoni23 Korrik 2020
Infeksionet me koronavirus në Indi kanë kaluar 1.2 milion, sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë. Vendi ka konfirmuar gati 30,000 vdekje deri më tani. India hyri në bllokadë në mars, kur u regjistruan qindra...
Bota/Rajoni20 Korrik 2020
Përmbytjet dhe rrëshqitjet e shkaktuara nga shirat e rëndë kanë bërë që të shpërngulen miliona njerëz në Indi, Nepal dhe Bangladesh. Veç kësaj, siç shkruajnë mediat e huaja, gati 200 njerëz raportohet të kenë vdekur...
Bota/Rajoni16 Korrik 2020
Rastet e reja ditore me Covid-19 po rriten me shpejtësi në Indi – në gati pesë ditë të kësaj jave janë regjistruar shifrat më të larta, mes 27,000 dhe 29,000 raste – sipas të dhënave...
Bota/Rajoni14 Korrik 2020
Për shkak të coronavirusit të ri (COVID-19) në 24 orët e fundit në Brazil janë shënuar 733 vdekje, në Meksikë 485 dhe në Indi 553. Në Brazil, vendi i cili është ndikuar më së shumti...
Bota/Rajoni02 Korrik 2020
Numri i rasteve me koronavirus në Indi tejkaloi 600.000 të enjten, me gjithsej 17.834 vdekje, ndërsa autoritetet indiane po përpiqen të kufizojnë përhapjen e pandemisë, thanë zyrtarët dhe Ministria e shëndetësisë. Ministri i Shëndetit i...
Bota/Rajoni02 Korrik 2020
Coronavirusi po vazhdon të rritet me shpejtësi alarmante në Indi. Vendi ka konfirmuar 585,492 raste, duke përfshirë 17,400 vdekje, thotë ministri i shëndetësisë.
Auto30 Qershor 2020
Ndalohet TikTok-u në Indi bashkë me disa aplikacione kineze dhe tesioni mes dy vendeve vazhdon. TikTok i cili është zhvilluar nga një kompani kineze Bytedance, lejon përdoruesit që të ndajnë videot e tyre të shkurtra...
Bota/Rajoni27 Qershor 2020
Vdekja e një babai dhe birit të tij pasi u ndaluan nga policia në shtetin jugor të Tamil Nadu ka shkaktuar sot tërbim mes banorëve dhe familjes së viktimave, të cilat akuzojnë se policia i...
Bota/Rajoni26 Qershor 2020
India i është afruar milionëshit me raste të konfirmuara nga koronavirusi me numrin më të lartë të brenda 24 orëve prej 17,296 infeksionesh të reja. Kjo ka shkaktuar vonesë në rifillimin e shërbimeve të rregullta...
Bota/Rajoni26 Qershor 2020
Më shumë se 100 njerëz humbën jetën brenda dy ditëve për shkak të goditjeve nga rrufetë në Indi. Sipas autoriteteve vendase, 24 njerëz vdiqën në Uttar Pradesh gjatë 24 orëve të shkuara. Ndërsa në Bihar...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.