Gjuha:
×
Etiketë: hyseni
Bota/Rajoni19 Shtator 2020
Diplomati amerikan tani i pensionuar, Christopher Dell i cili ka shërbyer si ambasador në Kosovë gjatë viteve 2009-2012 në një intervistë për Oral History Kosova ka treguar për përplasjet e politikanëve në Kosovë sa ai...
Lajme17 Shtator 2020
Pala kosovare dhe ajo serbe kanë zhvilluar sot në Bruksel takimin e radhës në nivel ekspertësh me ndërmjetësimin e te dërguarit special të Bashkimit Evropian për dialogun, Miroslav Lajçak. Tema që është diskutuar sot në...
Lajme10 Shtator 2020
Nënkryetari i PSD-së, Zgjim Hyseni, ka kritikuar marrëveshjen e 4 shtatorit të arritur në SHBA në mes të Kosovës dhe Serbisë, duke thënë se është ndryshe nga ajo çka realisht është pritur të ndodhte. “Ajo...
Lajme10 Shtator 2020
Koordinatori i Kosovës për dialogun me Serbinë, Skender Hyseni është takuar sot me ambasadorin e Gjermanisë në vend, Joern Rohde. Për takimin ka shkruar koordinatori Hyseni përmes Facebook’ut, duke thënë se bashkë me Rohde kanë...
Lajme10 Shtator 2020
Deklaratat e kryetares së Kuvendit, Vjosa Osmani, se ka përfunduar gjithçka me Lidhjen Demokratike të Kosovës, i ka injoruar anëtari i kryesisë së kësaj partie. Skender Hyseni, në një bisedë për GazetaBlic, ka thënë se...
Lajme08 Shtator 2020
Ish-zëvendësministri i Punëve të Jashtme, Anton Berisha ka thënë sot se sulmet që po bëhen ndaj koordinatorit për dialog, Skender Hysenit, janë përpjekje për të personalizuar ngjarjen në Shtëpi të Bardhë, apo për ta goditur...
Lajme04 Shtator 2020
Kanë mbetur edhe pak orë deri në takimin e madh ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në Zyrën e presidentit, Donald Trump në SHBA. “1 ore e 30 min nga takimi! Kryeministri dhe Skender Hyseni po duken...
Kronika03 Shtator 2020
Kryetari i Gjykatës Themelore në Ferizaj, Bashkim Hyseni, ka pritur sot në takim përfaqësues nga Demokracia Plus. Në këtë takim është diskutuar për bashkëpunimin dhe mundësinë e thellimit të këtij bashkëpunimi, si dhe rekomandimet e...
Lajme27 Gusht 2020
Koordinatori shtetëror i Kosovës për dialogun me Serbinë, Skënder Hyseni, ka thënë se Serbia është treguar jokonstruktive në takimin që kanë pasur sot në Bruksel në nivel ekspertësh. Sipas tij, Serbia në takim të përbashkët...
Lajme25 Gusht 2020
Koordinatori i Qeverisë së Kosovës për dialogun me Serbinë, Skënder Hyseni, pas Parisit ka udhëtuar drejt Berlinit, ku edhe ka takuar këshilltarin e kancelares gjermane, Matthias Luttenberg. Hyseni përmes një njoftimi për media ka bërë...
Lajme24 Gusht 2020
Koordinatori shtetëror për dialog me Serbinë, Skënder Hyseni, e ka pritur sot në takim ambasadorin e Britanisë së Madhe, Nicholas Abbott. Hyseni ka bërë të ditur se në këtë takim është biseduar hapur për rrjedhën...
Lajme21 Gusht 2020
Koordinatori shtetëror për dialogun Kosovë-Serbi, Skender Hyseni, gjatë një vizite zyrtare në Francë, përveç temave lidhur me marrëveshjen me Serbinë ka kërkuar edhe liberalizim vizash. Madje, këtë thotë t’ua ketë kërkuar “me përunjësi”. Është takuar...
Lajme21 Gusht 2020
Koordinator Shtetëror për Dialog, Skënder Hyseni, ka takuar zyrtarë të lartë të Francës, me të cilët ka biseduar rreth dialogut Kosovë Serbi. Këtë e ka bërë të ditur përmes një shkrimi në Facebook. “Jam sot...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.