×
Etiketë: hyjnë
Lajme27 Shtator 2020
Kandidatët për patentë shofer nuk mund të hynë në test praktik, Ministria e Infrastrukturës thonë se po punohet. Kjo për arsye që personat që i testojnë apo ekzaminerët janë pa kontrata pune. Përderisa kandidatët e...
Lajme11 Shtator 2020
Për shkak të pandemisë së koronës qeveria gjermane e ka shtyrë deri me 30 shtator paralajmërimin për rrezikun e udhëtimit në vende të treta jashtë BE. Situata do të vlerësohet më pas individualisht për secilin...
Lajme08 Shtator 2020
Hetues të Gjykatës Speciale kanë shkuar në selinë e Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK’së. Këtë e ka konfirmuar për Gazetën Express sekretari i OVL-UÇK’së, Faton Klinaku. “Po kanë ardhë hetues të Gjykatës Speciale....
Lajme06 Shtator 2020
Ish-ministri i Punëve të Jashtme, Glauk Konjufca ka folur rreth mundësisë së një presidenti të ri të Kosovës, nëse Hashim Thaçi, jep dorëheqje për shkak të Gjykatës Speciale.Konjufca ka thënë se, ose hiqet Avdullah Hoti...
Bota/Rajoni28 Gusht 2020
Tanket dhe aeroplanët e Izraelit kanë bombarduar pozicionet e Hamasit në Rripin e Gazës të premten, ndërsa Hamasi u përgjigj me predha, teksa luftimet që tashmë janë futur në javën e tretë javë nuk po...
Bota/Rajoni16 Gusht 2020
Duke filluar nga dita e sotme, kushdo që hyn në Greqi do të duhet të karantinohet për 1 javë. Ishte kjo datë e cila shtyu mijëra emigrantë të nxitonin për t’u dyndur drejt pikave kufitare...
Bota/Rajoni14 Gusht 2020
Serbia ka marrë masa të reja për disa shtete të rajonit sa i përket luftës kundër pandemisë COVID-19 Të huajt që shkojnë në Serbi nga disa vende të caktuara do të duhet të kenë një...
Bota/Rajoni09 Gusht 2020
Mali i Zi përfshin Shqipërinë, Kosovën dhe Bosnje-Hercegovinën në listën e verdhe të rrezikshmërisë nga pandemia e Covid-19. Shtetasve te këtyre vendeve që duan të hyjnë në Mal të Zi do t’u kërkohet testi për...
Kronika02 Gusht 2020
Millosh Milovanoviq, anëtar i Mbrojtjes Civile në veri të Kosovës i njohur me nofkën “Grizzly”, bashkë me një grup të armatosur, dje e kanë rrahur në stacionin policor të Zubin Potokut, zyrtarin policor Dejan Radivijeviq,...
Bota/Rajoni01 Gusht 2020
Nga e shtuna, ata që kthehen nga pushimet mund të testohen në përgjithësi dhe falas në Gjermani. Për pushuesit nga zonat e rrezikut ekzistojnë rregulla më të rrepta. Kapacitetet e testimit në Gjermani janë zgjeruar....
Bota/Rajoni29 Korrik 2020
Me vendimin e fundit të qeverisës së Kosovës me masat e reja për parandalimin e përhapjes së pandemisë Covid-19 janë bllokuar për qarkullim shqiptarët e Luginës së Preshevës të cilëve i kërkohet testi RT-PCR në...
Lajme27 Korrik 2020
Drejtori i të ashtuquajturës Zyre Serbe për Kosovën, Marko Gjuriq ka thënë se “disa vende të NATO-s po konkurrojnë të dorëzojnë armë më të mira dhe më shumë në Prishtinë”. Ai për televizionin publik serb...
Kronika14 Korrik 2020
Një qytetar nga komuna e Podujevës ka paraqitur rastin në Policinë e Kosovës se në mbrëmjen e së dielës i kishin hyrë brenda shtëpisë persona të panjohur e të cilët i kanë vjedhur pushkën e...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.