×
Etiketë: hoqi
Lajme17 Shtator 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani në seancën ku po raporton kryeministri Avdullah Hoti për dialogun ka thënë se ky i fundit ka humbur mundësinë për njohje reciproke me Serbinë në Uashington. Kryeparlamentarja tha...
Lajme05 Shtator 2020
Eksperti amerikan për Ballkanin, Edward P. Joseph për Deutsche Wellen shprehet kritik ndaj qasjes aktuale amerikane të konfliktit Kosovë-Serbi të fokusuar tek ekonomia dhe jo tek njohja e Kosovës nga ana e Serbisë. Kosova dhe...
Lajme04 Shtator 2020
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka deklaruar se Kosova ka kërkuar angazhim të fuqishëm të SHBA-ve në procesin e dialogut, gjë që u dëshmua sot me involvimin e drejtpërdrejtë të presidentit Tramp...
Bota/Rajoni25 Gusht 2020
Tanimë një trajnere fitnes-si, ndërsa disa vite më parë një person i varur nga alkooli, me disa kilogramë më tepër dhe në rrezik për jetën. Kjo është me pak fjalë historia e 47-vjeçares australiane Justine...
Lajme18 Gusht 2020
Deputeti i AAK-së, Rasim Selmanaj ka thënë se Vetëvendosje si parti opozitare nuk ka arsye të flet për rrugën Deçan-Plavë. Selmanaj ka deklaruar se ishte pikërisht Qeveria Kurti ajo që i kishte hequr mjetet e...
Lajme14 Gusht 2020
Kryeministri Avdullah Hoti, në pajtim Rregulloren e Punës së Qeverisë, ka thirrur mbledhjen korresponduese (të 25-tën me radhë), në të cilën është miratuar plotësim ndryshimi i Vendimit të Qeverisë të datës 5 korrik 2020. Pika...
Lajme22 Korrik 2020
Punëtorët shëndetësorë sot nuk morën lajm të mirë nga qeveria e Kosovës. Në mbledhjen që u mbajt sot, qeveria largoi nga rendi i ditës propozim-vendimin për aprovimin e shtesave mujore për personelin shëndetësor për angazhimin...
Bota/Rajoni09 Korrik 2020
Shoqata e Gazetarëve në Brazil do të padisë presidentin, Zhair Bolsonaro, pasi hoqi maskën në një konferencë për media. Kreu i shtetit u konfirmua ditë më parë me Covid-19 dhe veprimi I tij mund të...
Auto20 Qershor 2020
Facebook ka hequr nga rrjeti së fundmi një reklamë të presidentit amerikan Donald Trump ku ai bënte thirrje që ajo që njihet në SHBA si ‘Antifa’ – termi përmbledhës i protestave politike, anti-raciste, kundër ekstremit...
Bota/Rajoni19 Qershor 2020
Facebook ka hequr nga rrjeti së fundmi një reklamë të presidentit amerikan Donald Trump ku ai bënte thirrje që ajo që njihet në SHBA si ‘Antifa’ – termi përmbledhës i protestave politike, anti-raciste, kundër ekstremit...
Lajme17 Qershor 2020
Lëvizja Vetëvendosje ka akuzuar Qeverinë Hoti se ka pranuar për vazhdimin e dialogut në Washington, pasi paraprakisht plotësoi kërkesat e Serbisë për largimin e reciprocitetit dhe heqjen dorë nga shtetësia përmes ndalimit të procesit të...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.