Gjuha:
×
Etiketë: guvernatori
Bota/Rajoni04 Gusht 2020
Kryeqyteti i Libanit, Bejrut, është goditur nga disa shpërthime të fuqishme, e sipas Kryqit të Kuq të Libanit, deri më tani kanë humbur jetën të paktën 50 persona dhe mijëra tjerë janë lënduar. Spitalet janë...
Bota/Rajoni15 Korrik 2020
Guvernatori i Venetos në Itali, Luca Zaia, ka kërkuar që Parlamenti të adresojë zgjatjen e gjendjes së jashtëzakonshme. Por gjatë konferencës së tij për mediat, bëri edhe një deklaratë të papritur. Ai tha se virusi...
Ekonomi07 Korrik 2020
Guvernatori Mehmeti zhvilloi takim virtual me Drejtorin e Ri të Bankës Botërore për Kosovë e Maqedoni të Veriut Massimiliano Paolucci Guvernatori i Bankës Qendrore të Republikës së Kosovës Fehmi Mehmeti ka zhvilluar takim virtual me...
Bota/Rajoni30 Qershor 2020
Guvernatori i Nju Jorkut, Andrew Cuomo, i ka bërë thirrje presidentit amerikan Donald Trump që të jap urdhër për bartjen e detyrueshme të maskës në hapësira publike, madje duke ia rikujtuar se edhe ai vetë...
Ekonomi25 Qershor 2020
Guvernatori i Bankës Qendrore të Republikës së Kosovës Fehmi Mehmeti, ka pritur në takim Ministrin e Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi. Siç njofton kumtesa, Guvernatori Mehmeti ka njoftuar Ministrin Kuçi mbi zhvillimet e fundit në...
Ekonomi17 Qershor 2020
Guvernatori i Bankës Qendrore të Republikës së Kosovës, Fehmi Mehmeti, ka pritur në takim drejtuesit dhe donatorët e Fondit Kosovar për Garanci Kreditore. Në këtë takim, Guvernatori Mehmeti ka diskutuar me drejtuesit dhe donatorët e...
Ekonomi17 Qershor 2020
Guvernatori i Bankës Qendrore të Republikës së Kosovës, Fehmi Mehmeti ka pritur në takim udhëheqësen e Sekretariatit të Këshillit Kombëtar për Zhvillim Ekonomik, Lindita Daija dhe përfaqësuesit e Shoqatës së Sigurimeve të Kosovës, të udhëhequr...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.