×
Etiketë: gjyqësore
Kronika27 Shtator 2020
Një nga rastet e dhunimit që kishte ndodhur në Drenas e ku të përfshirë kishin qenë një mësimdhënës e një polic, nuk po trajtohet me seriozitetin e duhur. Madje për një vit janë mbajtur vetëm...
Lajme24 Shtator 2020
Avokati Kushtrim Palushi në emisionin Frontal në T7 ka treguar se sa mund të zgjasin proceset gjyqësore në Speciale. Avokati në Frontal ka thënë se proceset mund të zgjasin deri në pesë vite. “Procesi gjyqësor...
Lajme20 Shtator 2020
Prokuroria Themelore në Gjilan, njofton se nga prokurorja e rastit, Rozelida Manastiri është paraqitur kërkesa për caktimin e masës së paraburgimit, në afat prej 30 ditësh, në Gjykatën kompetente në Gjilan, ndaj tridhjetë (30) personave...
Lajme17 Shtator 2020
Në Departamentin e Krimeve të Rënda në Gjykatën Themelore në Prishtinë të enjten është mbajtur seanca gjyqësore për rastin e vrasjes së Kujtim Veselit. Avokatja e familjes së Kujtimit, Rina Kika pas seancës gjyqësore, e...
Kronika17 Shtator 2020
Në Departamentin e Krimeve të Rënda në Gjykatën Themelore në Prishtinë sot do të mbahet seanca gjyqësore për rastin e vrasjes së Kujtim Veselit. Seanca gjyqësore për vrasjen e Kujtim Veselit do të filloj në...
Kronika11 Shtator 2020
Rrahim Hashimi thotë është liruar nga të gjitha akuzat për rastin “Afera e fajdeve”. Hashimi që u bë i njohur nga përgjimet, ku ishte impikuar në mashtrim, ryshfet, thotë se është shpallur i pafajshëm, “Pas...
Kronika09 Shtator 2020
Është lëshuar urdhëresë për sjellje me detyrim në gjykatë ndaj ish-kryetarit të Lipjanit, Shukri Buja, pasi ky nuk u paraqit në Gjykatën Themelore në Prishtinë për seancën gjyqësore që ishte paraparë të mbahej në mëngjesin...
Bota/Rajoni08 Shtator 2020
Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK) ka shpallur konkursin për hetues të Byrosë Kombëtare të Hetimit (BKH). Në njoftim thuhet se kandidatët duhet të kenë eksperiencë në fushat e përcaktuara, “Për...
Lajme19 Gusht 2020
Ambasada amerikane në Kosovë ka thënë se respektimi i vendimit gjyqësor paraqet të vetën rrugë që shpien deri te zgjidhja e vërtetë, kur është në pyetje rruga Deçan-Plavë. Përmes një shkrimi në Facebook, ambasada vlerëson...
Lajme19 Gusht 2020
Në gjykatat e Kosovës, një numër i madh i seancave nuk po mbahen ose edhe po dështojnë si pasojë e pandemisë. Aty po trajtohen vetëm rastet urgjente, kurse ende po punohet në planin për kalimin...
Lajme20 Korrik 2020
Asambleja e kryetarëve të gjykatave dhe gjyqtarëve mbikëqyrës ka mbajtur të hënën takim, ku ndër të tjera është kërkuar që seancat gjyqësore të mbahen përmes platformave online.Kjo është bërë e ditur përmes një njoftimi të...
Kronika16 Korrik 2020
Njohës të çështjeve juridike thonë se seancat duhet të mbahen online, ose në Pallat të Drejtësisë ku ka hapësirë. Këtu në Gjykatën Themelore të Prishtinës nuk po mbahet asnjë seancë gjyqësore. Të vetmet raste që...
Front TV14 Korrik 2020
Avokati Qerkini thotë se publikimi i aktakuzës si është bërë nga ana e Speciales është në kundërshtim me rregullat e procedurave gjyqësore, por që Thaçi deri në një vendim të prerë është i pafajshëm. “Faza...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.