Gjuha:
×
Etiketë: gjobitet
Bota/Rajoni12 Shtator 2020
Një turist francez është detyruar të paguajë një gjobë prej 1000 eurosh, pasi u përpoq të fluturonte nga Sardenja me pothuajse dy kg rërë plazhi në bagazhet e tij. Rëra e bardhë e ishullit italian...
Kronika10 Shtator 2020
Në shumë lagje të Prishtinës është duke u investuar në hapësira të veçanta për biçiklistë. Por pavarësisht kësaj, shumë shoferë po e keqpërdorin këtë anë, duke i parkuar veturat e tyre vend e pavend. Një...
Bota/Rajoni28 Gusht 2020
Vau i Dejës/Shkodër – Pronari i një restoranti është ndëshkuar me 3.000.000 lekë gjobë për shkak se në ambientin e restorantit të tij ishte organizuar një ceremoni festive në kundërshtim me Aktin Normativ, duke mos...
Kronika26 Gusht 2020
Ligji për Pandeminë, të martën u publikua në Gazetën Zyrtare, ndërsa nga sot, shkelësit e tij mund të dënohen në bazë të asaj që parashihet aty. Në këtë ligj, të njohur me emrin zyrtar si...
Bota/Rajoni08 Gusht 2020
Dëmtimi i pasurisë, i shkaktuar nga delikti, arrin në 150 franga ndërsa shishja e vjedhur ka kushtuar 85 centë. 29-vjeçari gjobitet me 500 franga. Në një vend si Zvicra, ku uji i rubinetit është i...
Bota/Rajoni04 Gusht 2020
Ushtronte aktivitetin në kundërshtim me masat antiCovid të marra, gjobitet një tjetër lokal dasmash në Kurbin. Policia e Kurbinit ka gjobitur një lokal dasmash pasi ushtronte aktivitetin në kundërshtim me Aktin Normativ. Për këtë subjekt,...
Lajme04 Gusht 2020
Komuna e Prishtinës vazhdon t’i gjobisë kompanitë të cilat po hedhin dheun në hapësirat që nuk iu lejohet pa pasur leje përkatëse. Shkak i kësaj, inspektorët e Komunës së Prishtinës, sot i kanë gjobitur dhe...
Kronika29 Korrik 2020
Inspektorati Sanitar dhe ato komunale sonte do të zhvillojnë një aksion për të parë nëse po zbatohen masat anti-COVID të vendosura nga qeveria e Kosovës. Ekipet e Inspekcioneve do të vendosen në pesë komuna: Në...
Bota/Rajoni14 Korrik 2020
Një e re 21 vjeçe kishte marrë pjesë në një party në një lokal në grenchen (Kantoni Solothurn) pavarësisht testit pozitiv me koronavirus. Për pasojë, 280 persona të pranishëm në atë ndejë, kanë përfunduar në...
Lajme07 Korrik 2020
Inspektorati Sanitar i Komunës së Vushtrrisë, i ka shqiptuar qytetares 1000 euro gjobë për shkelje të masës së vetëizolimit. Këtë e ka konfirmuar Komuna e Vushtrrisë në faqen në Facebook. Në raportin 24 orësh të...
Lajme07 Korrik 2020
Para një jave një infermiere nga qyteti i Vushtrrisë është konfirmuar pozitive me Covid-19. IKSHPK-ja i ka rekomanduar asaj që të qëndrojë në vetizolim shtëpiak për së paku 17 ditë deri sa të ritestohet për...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.