×
Etiketë: Gazetarët
Bota/Rajoni25 Prill 2022
Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, e ka akuzuar perëndimin se janë duke bërë përpjekje për të të vrarë gazetarët rusë, pa dhënë asnjë provë për këtë pretendim. Ai pretendoi se një përpjekje e tillë ndaj...
Lajme25 Shtator 2020
Policia e Kosovës ka larguar gazetarët nga hyrja e OVL-UÇK-së në Prishtinë, raporton Front Online. Në zyrat e OVL-UÇK  është duke vazhduar aksioni i bastisjes nga pjesëtarët e Njësisë Speciale të Kosovës dhe ato të...
Lajme21 Shtator 2020
Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK), më 5 gusht, ka pranuar vendimin e Odës së Avokatëve të Kosovës (OAK), për shkëputjen e njëanshme të memorandumit të bashkëpunimit, i cili iu mundësonte anëtarëve të AGK-së përfaqësim...
Lajme21 Shtator 2020
Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK), ka njoftuar se ka pranuar vendimin e Odës së Avokatëve të Kosovës (OAK), për shkëputjen e njëanshme të Memorandumit të Bashkëpunimit, i cili iu mundësonte anëtarëve të AGK-së përfaqësim...
Lajme09 Shtator 2020
Rrjeti Global për Lirinë e Shtypit i ka reaguar ish’kryeministrit Ramush Haradinaj që i ka quajtur gazetarët kosovarë “zagarë”. Kjo organizatë me anë të një postimi në Twitter, ka dënuar këtë gjuhën denigruese të ish-kryeministrit...
Bota/Rajoni24 Korrik 2020
Bordi redaktues dhe dhjetëra gazetarë në gazetën më të madhe të pavarur të Hungarisë kanë dhënë dorëheqjen, dy ditë pasi kryetari i saj u shkarkua për shkak të pretendimeve për ndërhyrje politike. Rreth 70 deri...
Bota/Rajoni24 Korrik 2020
Studimi u drejtua nga doktor Anthony Feinstein, Profesor i Psikiatrisë në Universitetin e Torontos dhe Meera Selva, Drejtore e Programit të Fellowship Journalist në Institutin Reuters Një numër i konsiderueshëm i gazetarëve që raportojnë për...
Bota/Rajoni13 Korrik 2020
Ndërsa Ivan Safronov u drejtua për në gjykatë, me duar të lidhura dhe kokën e mbajtur poshtë nga dy roje të maskuar, ai arriti të thoshte vetëm një fjali. “Unë nuk jam fajtor”, i tha...
Bota/Rajoni09 Korrik 2020
Shoqata e Gazetarëve në Brazil do të padisë presidentin, Zhair Bolsonaro, pasi hoqi maskën në një konferencë për media. Kreu i shtetit u konfirmua ditë më parë me Covid-19 dhe veprimi I tij mund të...
Lajme22 Qershor 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka thënë sot se mediat janë instrument kyç në luftën kundër koronavirusit, raporton Gazeta Express. Zemaj në Facebook ka thënë se mediat janë duke bërë një pjesë shumë të rrëndësishme...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.