×
Etiketë: garë
Bota/Rajoni12 Korrik 2020
Polakët të dielen kanë hedhur votën e tyre në zgjedhjet presidenciale, në të cilat kandidatë janë populisti Andrzej Duda dhe kryebashkiaku liberal i Varshavës, Rafal Trzaskowski. Rezultati i këtyre zgjedhjeve do të ketë ndikim në...
Lajme02 Korrik 2020
Komisioni për Legjislacion i Kuvendit të Republikës së Kosovës ka përfunduar procedurën e intervistimit të kandidatëve për anëtarë të KGJK-së nga Kuvendi, me ç’ rast ka propozuar për votim në seancë plenare 6 kandidatë, 4...
Lajme22 Qershor 2020
Shefi i diplomacisë evropiane Josep Borrell ka deklaruar sot se Bashkimi Evropian pret nga Qeveria e re serbe të ndërmarrë me shpejtësi reformat urgjente të nevojshme për pranimin e Serbisë në BE. Ai ka thënë...
Front TV19 Qershor 2020
E 102-ta është për nga fuqia pasaporta e Kosovës në botë. Kosovarët, e pajisur më këtë dokument biometrik, mund të udhëtojnë me të vetëm në 40 vende të botës, pa pasur nevojë për vizë. Këto...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.