×
Etiketë: front
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Mediat turke shkruajnë se qeveria është e gatshme t’i ofrojë Azerbajxhanit të gjithë ndihmën që do të kërkohet. “Do t’i ofrojmë gjithçka u duhet, si iu duhet atyre”, citojnë mediat turke zyrtarët lokalë, ndërsa mëngjesin...
Ekonomi18 Shtator 2020
Përfaqësues të Ministrisë së Financave kanë thënë se së shpejti pritet udhëzimi administrativ për heqjen e pagesës së tatimit, që ishte si kush për regjistrimin e automjeteve. Por, në anën tjetër përfaqësuesit e komunave po...
Opinione20 Gusht 2020
Portali “Front Online” sot feston ditëlindjen e parë. Një vit plotë sfida, sidomos gjysma e dytë e vitit të fundit për shkak të pandemisë COVID-19, na sprovoi në disa fronte, megjithatë falë angazhimit dhe profesionalizmit...
Lajme09 Gusht 2020
Komisioni e dha dritën jeshile para dy vjetëve. Tani edhe  Parlamenti Evropian i thotë po liberalizimit të vizave. Por, përgjigjet pozitive të këtyre institucioneve të BE-së nuk kanë mjaftuar. Kosovarët, akoma, nuk po mund të...
Ekonomi22 Korrik 2020
Ndërmarrja publike “Telekomi i Kosovës” tash e një kohë po përballet me probleme financiare. Mbrëmë kompania private “Dardafon” në pronësi të biznesmenit Blerim Devolli përmes përmbaruesit tërhoqi miliona euro, duke i rrezikuar kështu pagat e...
Lajme09 Korrik 2020
Numri i të infektuarve me Coronavirus në Kosovë është duke u rritur. Gjatë 24 orëve të fundit kanë rezultuar pozitiv 214 persona, raporton portali Front Online. Personat e prekur me Coronavirus të cilët po kërkojnë...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.