Gjuha:
×
Etiketë: frika
Lajme17 Gusht 2020
Ish-zëvendësministri për Komunitete dhe Kthim, Milazim Gashi thotë se në Serbi ka pasur përplasje për manastirin e Deçanit. Gashi në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini ka thënë se problemi me rrugën Deçan-Plavë...
Lajme15 Gusht 2020
COVID-19 solli ankth e çrregullime të tjera në shëndetin mendor të një numër i madh i njerëzve. Shumë pacientë të infektuar me koronavirus po përballen me çrregullime të tilla, madje, edhe ata që nuk janë...
Lajme13 Gusht 2020
Neuropsikiatri Ferid Agani, ka thënë se pandemia e COVID-19 do të lë pasoja në shëndetin mendor të qytetarëve të Kosovës. “Qytetarët kanë funksionuar në rrethana të stresit kronik, stres nga infeksioni dhe vdekja dhe frika...
Bota/Rajoni01 Gusht 2020
Jugkoreanët kanë aq frikë nga infeksioni koronavirus sa shumë prej tyre kanë vendosur kartëmonedha në furrat me mikrovalë ose lavatriçe për gjashtë muajt e fundit, në një përpjekje për të "pastruar" plotësisht koronavirusin. Banka Qendrore...
Bota/Rajoni28 Korrik 2020
Të shtyrë nga frika për një ringritje të infektimeve, disa vende evropiane po ndërmarrin masa të reja për të luftuar transmetimin. Belgjika, ashpërsoi kufizimet për tubimet publike. Nga e mërkura, banorët do të lejohen të...
Bota/Rajoni14 Korrik 2020
Një e re 21 vjeçe kishte marrë pjesë në një party në një lokal në grenchen (Kantoni Solothurn) pavarësisht testit pozitiv me koronavirus. Për pasojë, 280 persona të pranishëm në atë ndejë, kanë përfunduar në...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.