×
Etiketë: fqinje
Bota/Rajoni28 Shtator 2020
Në mbledhjen e sotme të Komisionit për Sëmundje Infektive në Maqedoninë e Veriut është rekomanduar heqja e PCR testeve negative për shtetasit nga vendet e rajonit, pra edhe për ata të Kosovës. Alsat nga burime...
Bota/Rajoni26 Gusht 2020
Qeveria e Serbisë ka marrë vendim që të vendos masa të reja ndaj katër shteteve fqinje pas rritjes së numrit të infektuar me Covid 19. Qeveria ka prezantuar masa për udhëtarët nga vendet me një...
Lajme14 Gusht 2020
Qeveria e Kosovës, e drejtuar nga Kryeministri Avdullah Hoti, në pajtim me Rregulloren e Punës, ka mbajtur mbledhje korresponduese, e 24-ta me radhë, në të cilën ka miratuar projektligje, vendime dhe dokumente të tjera të...
Bota/Rajoni09 Korrik 2020
Hungaria do të rishikojë rregullat e udhëtimin me ato vende fqinje, ku numri i të infektuarve nga koronavirusi është në rritje. Gergely Gulyas shef i stafit të kryeministrit hungarez, Viktor Orban, tha se rishikimi i...
Bota/Rajoni06 Korrik 2020
Policia e Shtetit e Shqipërisë informoi sot në lidhje me situatën e kufizimeve të kalimit të kufijve, ndërsa vuri në dukje se kufijtë e Shqipërisë janë të hapur për të gjithë shtetasit e huaj dhe...
Lajme20 Qershor 2020
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), Fitim Uka ka thënë se Qeveria e Kosovës ka dështuar në vënien e kontrollit të situatës pandemike, ndaj virusit COVID-19. Uka përmes një postimi në rrjetin social në Facebook ka...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.