×
Etiketë: forta
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Uragani Ianos ka mbërritur në Greqi. Prognozat më të reja tregojnë se ky uragan shumë i rrallë do të mund të ishte më i fuqishmi që ndonjëherë ka goditur këtë rajon. Priten reshje të mëdha...
Lifestyle15 Shtator 2020
Ngrënia e rregullt e kumbullave rrit ndjeshëm dendësinë minerale të kockave. Një studim të cilit i referohet AgroWeb.org u përqendrua tek roli i ngrënies së kumbullave në shëndetin e kockave të grave. Gratë që morën...
Bota/Rajoni01 Shtator 2020
Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka dhënë detaje se si do të zhvillohet procesi i ri mësimor në kushtet e pandemisë së koronavirusit. Ai tha se do të ketë ndarje deri në tre turne dhe...
Kronika28 Gusht 2020
Mbrëmë rreth orës 24:00 janë arrestuar katër persona, të cilët fdyshohet se rrahën me mjete të forta viktimën mashkull dhe ia dëmtuan veturën. Sipas PK-së, viktima ndihmën e par mjekësore e ka marrë në QKMF...
Bota/Rajoni27 Gusht 2020
Pres nga Qeveria e re zbatimin e plotë të axhendës së BE-së në fushat kryesore, tha Presidenti Stevo Pendarovski, i cili sot mori pjesë dhe mbajti fjalim në vebinar me temë “Problemet gjeopolitike në Ballkanin...
Bota/Rajoni21 Gusht 2020
Tensionet mes Turqisë dhe Greqisë vijojnë të rriten, teksa Turqia ka bërë me dije se ka gjetur burime të konsiderueshme gazi në Detin e Zi. Sipas autoriteteve turke janë gjetur burime të konsiderueshme gazi, një...
Sport25 Korrik 2020
Futbollisti shqiptar nga Kosova, Mergim Mavraj, i cili luan për ekipin e Guerter Furth ka shkaktuar një skandal në Gjermani pasi që në një postim në profilin e tij në Instagram ka publikuar fotografinë e...
Lifestyle25 Korrik 2020
Disa gra nuk kanë nevojë për lehtësim të dhimbjes gjatë lindjes së fëmijëve – për shkak të një gjeni të rrallë, pohojnë ekspertët Kemi parë shumë gra shtatzëna të cilat përjetojnë dhimbje të forta nga...
Lajme23 Korrik 2020
Shiu i rrëmbyeshëm i cili ka rënë mbrëmjen e së enjtes ka shkaktuar edhe dëme në rrugët e kryeqytetit. Sipas fotografive të publikuara shihet se era e fortë ka rrëzuar edhe drunjtë në afërsi të...
Bota/Rajoni03 Korrik 2020
Ministri i Jashtëm në detyrë i Shqipërisë, Gent Cakaj ka thënë se gjatë vizitës së sotme të Kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti në Tiranë, janë pajtuar për disa cështje. “Biseduam për një sërë projektesh strategjike...
Lifestyle23 Qershor 2020
Lidhjet lulëzojnë me kompresim dhe dekompresion, duke larë sipërfaqet e bashkimit me lëng sinovial. Ju mund të ndihmoni në forcimin e kockave kur drejtoni sasinë e duhur të forcës përmes kockave, si përgjatë boshtit /...
Lajme21 Qershor 2020
Dje është shkarkuar Vjosa Osmani nga posti i nënkryetarës dhe anëtares së kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës. Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e AAK-së, Donika Kadaj-Bujupi ka reaguar përmes një postimi. “Nuk...
Lifestyle20 Qershor 2020
Lëkura e bananes përmban ushqyes të rëndësishëm për lëkurën në veçanti dhe organizmin në përgjithësi. Lëkura e bananes përmban sasi të mëdha të fibrës, antioksidantëve dhe mineraleve të dobishëm që për fat të keq gjithnjë...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.