×
Etiketë: fond
Lajme31 Gusht 2020
Në mbledhjen e sotme të Kuvendit Komunal, me kërkesën e kryetarit të Komunës së Obiliqit, Xhafer Gashi, nëpërmjet Drejtorisë së Financave, është dorëzuar për aprovim ndarja e një fondi për të mbështetur bujqit e dëmtuar...
Lajme10 Gusht 2020
Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa ka deklaruar se po punojnë që në program qeverisës 2020-2023, ta kenë fondin që do të siguronte kulturat bujqësore, derisa ka treguar se nëpërmjet programeve zhvillimore,...
Lajme07 Gusht 2020
Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu ka kërkuar nga qeveria e Kosovës gjegjësisht nga ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale që të ndajë një fond për t’u dalë në mbështetje fëmijëve që janë...
Lajme05 Gusht 2020
Reshjet e fundit të shiut dhe breshrit në vendin tonë kanë shkaktuar dëme të konsiderueshme në sektorin e bujqësisë. Ndërkohë që ende nuk ka shifra zyrtare për dëmet e shkaktuara, sindikalistët e bujqve thonë se...
Bota/Rajoni06 Korrik 2020
Qeveria britanike ka njoftuar se organizatat kulturore dhe ato të trashëgimisë do t’i marrin 1.57 miliard funte si pako ndihmëse shkaku i efektit negativ të koronavirusit. Muzetë, galeritë, tetrot, kinematë e pavarura, qendrat e trashëgimisë...
Bota/Rajoni17 Qershor 2020
SHBA i jep një tjetër fond Shqipërisë si përkrahje në luftën kundër Covid. Ambasada e Amerikës në Tiranë ka përcjellë lajmin, duke theksuar se një fond prej 346 mijë dollarësh i është shtuar fondit të...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.