Gjuha:
×
Etiketë: Finlandë
Bota/Rajoni09 Shtator 2020
Mbrojtja e klimës është një enigmë e madhe. Por një vend i vogël Finlanda tregon se ç’mund të arrijë madje një qytezë e vogël ndaj një problemi kaq global. Fshati Ii në veriperëndim të Finlandës...
Bota/Rajoni12 Gusht 2020
Të gjithë udhëtarët të cilët dje me aeroplanin e Vizerit nga Shkupi kanë arrit në qytetin Turku të Finlandës janë vendosur në karantinë dhe do të testohen për Kovid-19. Riita Liuksa, drejtore e Departamentit për...
Bota/Rajoni11 Gusht 2020
Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut bëri të ditur se ka kërkuar nga autoritetet në Finlandë të dhëna shtesë pasi të shtunën, nga gjithsej 157 udhëtarë që po udhëtonin nga Maqedonia e Veriut, 24...
Lajme29 Korrik 2020
Politikani finlandez, Kai Sauer, i cili është edhe nën-sekretar shteti për çështje të punëve të jashtme dhe politikave të Sigurisë në kuadër të Ministrisë së Punëve të Jashtme, ka reaguar ndaj një grafike të realizuar...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.