×
Etiketë: filipinet
Bota/Rajoni06 Shtator 2020
Një tërmet 6.3 ballë Rihter ka dridhur Filipinet. Tërmeti ka goditur në Mindanao, që është 82 kilometra në verilindje të General Santos, sipas Institutit Gjeologjik të SHBA-së (USGS), raporton agjencia Reuters. Thellësia e tërmetit ka...
Bota/Rajoni18 Gusht 2020
Një tërmet i fuqishëm goditi të martën një rajon qendror të Filipineve. Instituti i Vullkanologjisë dhe Sizmologjisë tha se tërmeti ishte i madhësisë 6.6 dhe ndodhi rreth pesë kilometra nga Cataingan, në një thellësi prej...
Bota/Rajoni06 Gusht 2020
Ministria e Shëndetësisë e Filipineve raportoi sot 3.561 raste të reja të koronavirusit, duke sjellë numrin e përgjithshëm të të infektuarve në 119.460, që do të thotë se vendi e tejkaloi Indonezinë në numrin e...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.