×
Etiketë: europës
Bota/Rajoni26 Gusht 2020
Është koha e “përsëri në shkollë” në pothuajse të gjitha vendet e Europës. Por, si do të rifillojë mësimi në shkolla në kohën kur pandemia COVID-19 po vazhdon të jetë mes nesh? Në Spanjë është përmendur plani...
Bota/Rajoni26 Korrik 2020
Në dy vjetorin e vdekjes së Adem Demaçit, Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka deklaruar se përulen me respekt e mirënjohje te thellë para kujtimi të jetës dhe veprës së tij. “Nuk do t’i gjej...
Bota/Rajoni19 Qershor 2020
Presidenti shqiptar Ilir Meta ka komentuar në konferencë për shtyp ngërçin e krijuar në Këshillin Politik për Reformën Zgjedhore në lidhje me riformatimin e KQZ-së. Meta kërkoi nga palët t’i qëndrojnë marrëveshjes për ta çuar...
Bota/Rajoni19 Qershor 2020
Verë, diell dhe rërë. Europa ka rreth 37,000 kilometra vijë bregdetare – dhe kufizimet e koronavirusit që po fillojnë të lehtësohen, shumica e plazheve janë përsëri të hapura. Plazhet më të njohura të Europës vazhdojnë...
Bota/Rajoni14 Qershor 2020
Kufizimet e vendosura për udhëtimet brenda Bashkimit Europan po hiqen njëra pas tjetrës. “Zhvillimi i favorshëm” e bën të mundur. Ballkani Perëndimor duhet të presë, me gjasë deri më 1 korrik. Nga e hëna, më...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.