Gjuha:
×
Etiketë: ekzekutohen
Lajme31 Gusht 2020
Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës përmes një komunikate për media ka reaguar lidhur me mos ekzekutimin e 300 eurove për punonjësit shëndetësor. FSSHK ua ka tërhequr vërejtjen të gjitha strukturave menaxheriale të SHSKUK,...
Lajme11 Gusht 2020
Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami ka njoftuar se sot është ekzekutuar edhe pjesa e dytë prej 170 euro për qytetarët. Bajrami ka shkruar në Facebook se 53 mijë e 248 qytetarë kanë përfituar nga ekzekutimi...
Lajme10 Gusht 2020
Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami ka njoftuar se Thesari ka urdhëruar transferrin për pagesën e 27 mijë e 572 familjeve përfituese të pakos emergjente fiskale. Bajrami ka bërë me dije se tërheqja e këtyre mjeteve...
Ekonomi08 Gusht 2020
Zëvendësministri në Ministrinë e Financave, Agim Krasniqi, ka publikuar një fotografi në rrjetin social Facebook, ku shihen teksa zyrtarët e Qeverisë teksa po ekzekutojnë 170 eurot për punëtorët. Krasniqi ka thënë se me qëllim që...
Ekonomi06 Gusht 2020
Pas dekretimit të Ligjit për buxhetin nga ana e presidentit Hashim Thaçi, në Ministrinë e Financave tregojnë se kur do të ndodhë ekzekutimi i pagesave për qytetarët e kategorive sociale, punëtorët dhe bizneset. Për t’iu...
Ekonomi01 Gusht 2020
Zëvendësministri i Financave, Agim Krasniqi, ka treguar se kur do të ndahen paratë e pakos emergjente. Ai u shpreh se kjo procedurë mund të nis gjatë javës së ardhshme, gjithmonë nëse presidenti Thaçi do ta...
Lajme30 Korrik 2020
Deputetët e Kuvendit të Kosovës sot do të mblidhen në një seancë të jashtëzakonshme për të votuar rishikimin e buxhetit. Por, kur do të ekzekutohen pagat 170 euro në rast se miratohet sot rishikimi i...
Lajme29 Korrik 2020
Ministrja e Financave Hykmete Bajrami tha tashmë kanë marrë një ftesë se nesër prej orës 11:00 do të mbahet seanca e jashtëzakonshme për rishikimin e buxhetit 2020 në lexim të dytë. Ajo tha se pas...
Ekonomi08 Korrik 2020
Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami gjatë raportimit në komision për Buxhet dhe Transfere deklaroi se plotësim ndryshimi i ligjit për ndarje buxhetore për vitin 2020 duhet të bëhet për shkak të situatës së krijuar nga...
Lajme29 Qershor 2020
Ministria e Financave sot ka realizuar pagesat për masën 15 të pakos emergjente kundër koronavirusit, në shumë prej 1 milion e 991 mijë e 210 euro për 15,317 familje përfituese të cilët nuk kanë asnjë...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.