×
Etiketë: dyshimta
Lajme30 Shtator 2020
Ushtruesi i detyrës së OVL–UÇK’së, Faton Klinaku, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në Facebook, ka njoftuar se po merr se po provokohet dhe shqetësohet nga persona të panjohur, të cilët po i çojnë...
Lajme23 Shtator 2020
Më 9 shtator, Ragip Kajtazi nga fshati Syriganë në Komunën e Istogut, mori lajmin se motra e tij vdiq në Klinikën Intensive të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, ku edhe ishte e hospitalizuar si paciente...
Lajme28 Gusht 2020
Zëdhënësi i PDK-së, Avni Bytyqi, tha se PDK-ja po e ushtron rolin e saj si opozitare konform Kushtetutës dhe se kjo është arsyeja e refuzimit për të dërguar një përfaqësues në takimin e Ëashingotin dhe...
Lajme17 Gusht 2020
152 profesorë të UP-së kanë publikuar 532 punime në revista të dyshimta. Kjo është bërë e ditur nga Organizata për Rritjen e Cilësisë në Arsim (ORCA). Sipas kësaj të fundit, nga ta 101 (66%) janë...
Lajme09 Korrik 2020
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Arbër Rexhaj, në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës, i ka quajtur “edhe si vrasje” vdekjet e së dielës në QKUK Rexhaj ka pyetur pse Qeveria nuk po e shpall...
Kronika09 Korrik 2020
Dje pasdite një person ka vdekur në Graçanicë dhe një në Prizren. Vdekjet po cilësohen si te dyshimta. Rastin e ka konfirmuar policia e Kosovës. “Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se vëllai i tij mashkull...
Bota/Rajoni09 Korrik 2020
Në incizimet e fundit satelitore është vërejtur një aktivitet kohëve të fundit në një fabrikë të pa raportuar në Korenë e Veriut, për të cilën studiuesit dyshojnë se përdoret për të bërë mbushje bërthamore. Incizimin...
Lajme08 Korrik 2020
Brenda 72 orësh, në dy njësi të ndryshme të QKUK-së, ku trajtohen pacientët me COVID-19, është raportuar për rënie të presionit të oksigjenit në aparatura furnizuese. Hetimi i Prokurorisë Themelore në Prishtinë për 6 vdekjet...
Lajme08 Korrik 2020
Ka vdekur në mbrëmjen e së dielës të 5 korrikut në Klinikën Infektive. E ndjera, 73-vjeçarja nga Kaçaniku ishte e prekur me Covid-19 dhe që disa ditë po trajtohej në Klinikën Infektive të QKUK-së. Por...
Lajme06 Korrik 2020
Arkivol me kufoma mëngjesin e hershëm të së dielës, u nxorën nga Infektiva. Të gjitha këto viktima, ishin konfirmuar pozitiv me virusin korona. Kjo situatë, mobilizoi Policinë e Kosovës e Prokurorinë, të cilët u drejtuan...
Lajme06 Korrik 2020
Katër persona kanë vdekur mëngjesin e hershëm të së dielës në Klinikën Infektive, ndërkaq edhe pesë viktima të tjera nga korona virusi janë shënuar gjatë ditës. Për këtë Prokuroria Themelore në Prishtinë ka nisur hetimet,...
Lajme06 Korrik 2020
Prokuroria Themelore në Prishtinë, Departamenti i krimeve të rënda, ka nisur hetimet lidhur me dyshimet për vdekjet e pacientëve me COVID-19, që kanë ndodhur në orët e para të së dielës në Klinikën Infektive në...
Kronika25 Qershor 2020
Shërbimi Korrektues i Kosovës ka bërë të ditur se sonte rreth orës 19:28 në Qendrën e Paraburgimit Prishtinë, oficeri i dhomës së kontrollit gjatë monitorimit të kamerave ka vërejtur se në krahun A/2 dhoma 07,...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.