×
Etiketë: Drenas
Kronika01 Tetor 2020
Një e mitur është dhunar nga një person ,transmeton FrontOnline. Sipas rapotit të policisë për këtë rast ka qenë në dijeni edhe një vajze,por nuk raportuar asgjë.Tani viktima është dërguar të bëjë ekzaminimin mjeko-ligjor,ndërsa të...
Lajme30 Shtator 2020
Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci bashkë me stafin e tij ka pritur në takim Ministrin e Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuqi. Kryetari Lladrovci në këtë takim shpalosi projektet me rëndësi për qytetarët, si...
Kronika27 Shtator 2020
Një nga rastet e dhunimit që kishte ndodhur në Drenas e ku të përfshirë kishin qenë një mësimdhënës e një polic, nuk po trajtohet me seriozitetin e duhur. Madje për një vit janë mbajtur vetëm...
Lajme15 Shtator 2020
Një person ka vdekur dje në Drenas si pasojë e një aksidenti të rëndë, ku u godit nga një veturë.Rasti ka ndodhur dje rreth orës 19:30, dhe raportohet se viktima ishte duke ecur. Ngasësi i...
Lajme14 Shtator 2020
Xh.Gashi nga Drenasi vdiq në vend pas goditjes nga një veturë rreth gjysmë ore më parë në “lagjen e Feronikelit” në Drenas. Ai nuk arriti të mbijetoi, vetëm pak çaste pas goditjes, vdiq në vend....
Lajme14 Shtator 2020
Siç njofton policia, viktima është goditur nga një veturë. Këtë e ka konfirmuar për lajmi.net zëdhënësi i policisë së Kosovës, Daut Hoxha. Hoxha ka thënë se njësitet kompetente policore janë marr me rastin. “Me datë...
Lajme27 Gusht 2020
Një person po dyshohet se ka humbur jetën si pasojë e vetaksidentit me veturë në fshatin Çikatovë të Drenasit. Nga ky aksident mbetën të lënduar edhe tre persona të tjerë. Lajmin për klankosova.tv e ka...
Lajme26 Gusht 2020
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veseli, ka deklaruar sot se pavarësisht sfidave të mëdha përpara të Kosovës, partia që ai drejton ka ditur të sillet karshi interesave shtetërore. Gjatë takimit me strukturat...
Kronika24 Gusht 2020
Organet e hetuesisë ende nuk kanë arritur që t’iu bien në gjurmë personave të dyshuar për vrasjen e 50-vjeçarit, Qamil Demiri, në Nekoc të Drenasit. I dyshuari kryesor për këtë rast po besohet të jetë...
Lajme23 Gusht 2020
Policia e Kosovës, ka dhënë detaje shtesë rreth incidentit në Drenas ku u vra një person dhe disa u lënduan. Në këtë ngjarje sipas policiësë ishin të involvuar në ngjarjen ku humbi jetën një person....
Lajme22 Gusht 2020
Një veteran i UÇK’së dyshohet se është vrarë sot në fshatin Nekoc të Drenasit. Për këtë ka reaguar anëtari i VV’së Enver Dugolli, bashkëvendas i viktimës. Nëpërmjet një shkrimi në Facebook, Dugolli i ka quajtur...
Lajme22 Gusht 2020
Një rast i rëndë ka ndodhur në mbrëmjen e së shtunës në fshatin Nekovc të Drenasit. Djali L.S, i të dënuarit për rastin “Bllaca 2”, Shaban Sylës, dyshohet se ka vrarë një person rreth të...
Lajme22 Gusht 2020
Një person është vrarë me armë zjarri, kallashnikov, mbrëmjen e sotme në qytetin e Drenasit. L.S, djali i të dënuarit në rastin “Bllaca 2”, Shaban Syla, sipas Indeksonline, dyshohet të jetë autor i kësaj vrasje....

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.