×
Etiketë: drejtor
Lajme18 Shtator 2020
Debati në Kuvendin e Kosovës për çështjen e arsimit në Kosovë, ka përplasur edhe deputeten e PDK-së Ganimete Musliu me deputetin e VV-së Shpejtim Bulliqi. Deputetja Musliu kritikoi ish qeverinë Kurti për mbarëvajtjen e procesit...
Lajme09 Shtator 2020
Në konkursin për drejtor të përgjithshëm të Doganës së Kosovës kanë aplikuar 18 kandidatë, ndër ta edhe ish-drejtori i këtij institucioni Bahri Berisha dhe U.d i drejtorit aktual Ibrahim Xhaka, raporton KosovaPress. Kosovapress ka siguruar...
Lajme03 Gusht 2020
Ministria e Financave ka shpallur konkurs për pozitën e Drejtorit të Përgjitshëm të Doganës së Kosovës.Në publikimin e fundit u bë e ditur se konkursi është i hapur prej sot. Njoftimi i plotë:Ministri i Financave,...
Lajme16 Korrik 2020
Ish-udhëheqësi i Lëvizjes Popullore të Kosovës, Ibrahim Kelmendi ka bërë të ditur se iu është drejtuar me anë të një letre Zyrës së Prokurorit të Specializuar në Hagë. Kelmendi në Facebook ka shkruar se iu...
Lajme10 Korrik 2020
Drejtori komunal i Financave, Jeton Abazaj, është zyrtari i parë jo vetëm në ekzekutivin komunal të Pejës, por edhe në tërë administratën e kësaj komune, që është diagnostikuar me Covid-19. Ai për Kohën ka konfirmuar...
Bota/Rajoni07 Korrik 2020
Temperaturat në Arktikun siberian arritën nivele rekord në qershor me disa zona ku termometri shkoi deri në 10 gradë Celsius. Shkencëtarët thonë se i nxehti ka ndihmuar zjarret në rajon duke rezultuar në çlirimin e...
Bota/Rajoni05 Korrik 2020
Ish-kreu i shërbimit sekret britanik MI6, Richard Dearlove, tha sot se ai dëshiron një diskutim më të hapur për origjinën e pandemisë koronavirus. Dearlove paralajmëron se ideja se virusi mund të kishte origjinën nga laboratori...
Lajme05 Korrik 2020
Mijëra euro të destinuara për kujdestari janë paguar në QKUK për administratë. Një gjë e tillë është evidentuar në raportin e brendshëm të këtij institucioni. Sipas auditorit, administrata e QKUK-së nuk kujdestaron dhe puna jashtë...
Bota/Rajoni01 Korrik 2020
Agjencia e Shteteve të Bashkura për Median Globale (USAGM) ka emëruar gazetarin me përvojë të Zërit të Amerikës Elez Biberaj në postin e drejtorit në detyrë të Zërit të Amerikës. Emërimi i zotit Biberaj u...
Lajme01 Korrik 2020
Agjencia e Shteteve të Bashkura për Median Globale (USAGM) ka emëruar gazetarin me përvojë të Zërit të Amerikës Elez Biberaj në postin e drejtorit në detyrë të Zërit të Amerikës. Emërimi i zotit Biberaj u...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.