×
Etiketë: drejt
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev në ‘Facebook’ shkroi se në këtë ditë para dy viteve 609.213 qytetarë rrethuan ‘për’ në pyetjen e referendumin “A jeni për anëtarësim në BE dhe NATO duke pranuar...
Lajme26 Shtator 2020
Një automjet i blinduar në përcjellje të EULEX-it dhe Njësisë Speciale të Policisë së Kosovës janë nisur nga selia e EULEX-it për në aeroport. Por, nuk dihen saktë nëse brenda tyre ka qenë edhe i...
Front TV25 Shtator 2020
Pas daljes së zyrtarëve policorë të EULEX-it kanë filluar fyerjet nga ana e qytetarëve dhe anëtarëve të OVL UÇK. Qytetarët kanë gjuajtur me shishe zyrtarët e EULEX kështu edhe i kanë fyer. Me tu sulmuar...
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Zv.ministri i jashtëm ukrainas, Vasyl Bodnar, në një intervistë ekskluzive për  RTV Ora, paralajmëroi një njohje të mundshme të shtetit të Kosovës nga Kievi zyrtar. Sipas diplomatit ukrianas, nuk duhet të bëhen paralelizime mes Kosovës...
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Petar Bogojeski i Konceptit maqedonas tha se shteti e çon shtetin drejt konfliktit etnik. “Nëse dita shihet në mëngjes, atëherë jemi të sigurt se Qeveria është në rrugë të gabuar anti-evropiane. Kjo është kundër Kushtetutës...
Lajme22 Shtator 2020
Policia e Kosovës ka njoftuar se sot në Prizren ka hasur në një person të dyshuar, i cili ishte në kërkim me urdhërarrest për vepër penale ” Tentim Vrasje”. Sipas komunikatës së PK-së, i dyshuari...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Kelly Craft, në mbledhjen e 75-të të Kombeve të Bashkuara ka folur për marrëveshjet që janë nënshkruar së fundi me ndërmjetësimin e presidentit amerikan, Donald Trump, duke përmendur...
Lajme22 Shtator 2020
Ambasadori amerikan Richard Grenell dhe kryesuesi i delegacionit, Adam Boehler kanë përfunduar vizitën e 21 shtatorit në Kosovë dhe në mbrëmje kanë mbërritur menjëherë në Beograd. Sot nis vizita e tyre zyrtare në Serbi për...
Lajme19 Shtator 2020
Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi, ka thënë se me investimet amerikane të premtuara në Marrëveshjen e Uashingtonit do të ndërtohet edhe autostrada e Merdares. Ai ka thënë se në bazë të seriozitetit që kanë treguar...
Lajme15 Shtator 2020
Për shkak të kushteve jo të mira, e për shkak të pezullimit të Ligjit për Paga, një pjesë e punëtorëve shëndetësorë vlerësohet ta kenë lëshuar vendin, kështu për të kërkuar punësim në shtetet tjera. Nënkryetari...
Lajme14 Shtator 2020
95 ushtarë nga Garda Kombëtare Ushtarake e Iowa-s janë nisur për t’iu bashkuar misionit të NATO-s në Kosovë. Ushtarët janë nisur nga ‘Red Rose’ në Sioux City, pas një ceremonie në të cilën nuk janë...
Lajme14 Shtator 2020
Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Ariana Musliu-Shoshi ka uruar të gjithë fëmijët në rrugëtimin drejt dijes dhe të ardhmes së ndritur, sot kur fillon mësimi nëpër shkollat e Kosovës. Ndër nxënësit e shumtë që sot...
Lajme07 Shtator 2020
Kryetari i Shoqatës së Gastronomëve të Kosovës, Petrit Kllokoqi, me anë të një postimi në llogarinë e tij në Facebook, ka shkruar se politika e ka lënë popullin në baltë. Sipas tij, sektori i dytë...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.