×
Etiketë: dramatike
Lajme19 Gusht 2020
Muaji gusht është koha kur kalon afati prej gjashtë muajsh, kur Gjykata Speciale duhet të vendosë në lidhje me aktakuzat e para ndaj ish-pjesëtarëve të UÇK-së. Francezi Nicolas Giju, që ishte caktuar si gjyqtar i...
Lajme27 Korrik 2020
Sekretari i Përgjithshëm i PDK-së, deputeti Uran Ismaili e vlerëson alarmante situatën me covid-19 në Kosovë, ndërsa thekson se sistemi shëndetësor është buzë kolapsit. Ish-ministri i Shëndetësisë ka shkruar në faqen e tij në Facebook...
Lajme27 Korrik 2020
Mund të quhet lirisht “Trialog” e jo vetëm dialog, nëse analizohen të gjitha takimet që janë zhvilluar këtë muaj në Bruksel. Kanë qenë vetëm dy takime me praninë fizike të pjesëmarrësve mes delegacioneve të Serbisë...
Bota/Rajoni21 Korrik 2020
Gazeta “Frankfurter Allgemeine Zeitung” në numrin e sotëm prezanto statistika, të cilat flasin për zbrazjen dramatike të Shqipërisë në vitet e fundit nga kuadri mjekësor, të cilin nuk e kishte të mjaftueshëm as para këtij...
Bota/Rajoni20 Korrik 2020
Përmbytjet dhe rrëshqitjet e shkaktuara nga shirat e rëndë kanë bërë që të shpërngulen miliona njerëz në Indi, Nepal dhe Bangladesh. Veç kësaj, siç shkruajnë mediat e huaja, gati 200 njerëz raportohet të kenë vdekur...
Bota/Rajoni14 Korrik 2020
Në disa foto dramatike është kapur momenti kur një luan 160 kg tenton të hajë të shtatë impalat që i dalin përpara. Felini i uritur u fotografua teksa mësynte drejt tufës së pafat, duke u...
Bota/Rajoni02 Korrik 2020
Në Maqedoninë e Veriut vazhdon të jetë dramatike situata prej pandemisë nga koronavirusi. Sipas autoriteteve shëndëtësore, në 24 orët e fundit në vend janë regjistruar 13 viktima nga infeksioni i koronavirusit, shifër që e rrit...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.