Gjuha:
×
Etiketë: dogana
Ekonomi18 Shtator 2020
Dogana e Kosovës sot ka dhënë certifikatën për AEO, të parën sivjet për siguri për një kompani vendore, që i mundëson hapjen e një terminali për nevoja të kompanisë. Ushtruesi i detyrës së drejtorit të Doganës...
Ekonomi08 Shtator 2020
Drejtori i përgjithshëm i Administratës Tatimore të Kosovës, Ilir Murtezaj, ka pritur në takim ushtruesin e detyrës së drejtorit të Doganës së Kosovës, Ibrahim Xhaka me bashkëpunëtorët e tij. Sipas njoftimit të ATK-së, deri më...
Lajme08 Shtator 2020
Drejtori i Përgjithshëm i Administratës Tatimore të Kosovës Ilir Murtezaj, sot ka pritur në takim u.d Drejtorin e Doganës së Kosovës Ibrahim Xhaka me bashkëpunëtorët e tij. Sipas një komunikate të lëshuar nga ATK-ja, qëllimi...
Lajme01 Shtator 2020
Nga sot Dogana e Kosovës ka lajmëruar se ka funksionalizuar sistemin e shitjeve online për mallrat e konfiskuara. Sistemi i ri ua mundëson gjithë qytetarëve që të kenë qasje dhe njëkohësisht të marrin pjesë online...
Bota/Rajoni19 Gusht 2020
Peshkopi i Kishës Ortodokse Serbe, Teodosije u kthye mbrapa javën e kaluar teksa tentoi të hynte në Kosovë nga vendkalimi kufitar i Jarinjes. Peshkopi po transportonte dy kova me mjaltë, për të cilat nuk posedonte...
Lajme14 Gusht 2020
Dogana e Kosovës njofton se sot në orët e mëngjesit, në vendkalimin Kufitar të Merdarës është zhvilluar një operacion kontrolli ndaj një të qytetari të Kosovës, i cili ka tentuar që ne mënyrë te fshehur...
Ekonomi06 Gusht 2020
Oda e Afarizmit të Kosovës (OAK) i është drejtuar me kërkesë Ministrisë së Financave për të trajtuar një çështje e cila ka rëndësi shumë të madhe për operatorët ekonomik, e që ka të bëjë me...
Front TV05 Gusht 2020
Pavarësisht që një ndër tri rregullat për mbrojtje nga Covid-19, është vendosja e maskës, së fundmi Dogana e Kosovës ka kthyer mbrapsht 50 mijë maska me vend origjine Kinën, që për destinacion kishin tregun kosovar....
Lajme31 Korrik 2020
Fundjava ka ardhur sërish dhe si ndodh gjatë verës njerëzit dynden drejt plazhit për të kaluar disa momente nën rrezet e diellit. Edhe këtë fundjavë një numër i madh qytetarësh nga Kosova janë nisur drejt...
Ekonomi24 Qershor 2020
Dy institucionet që çdo vit mbushin arkën e shteti me para, janë prekur fortë nga pandemia e koronavirusit. Dogana dhe Administrata Tatimore e Kosovës kanë pësuar rënie në të hyra. Këto dy institucione aktualisht kanë...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.