×
Etiketë: distancë
Lajme24 Shtator 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në emisionin Pressing të T7, ka thënë se i ka propozuar Albin Kurtit sa ishte kryeministër i Kosovës, që këshilltari i tij Bekim Qollaku dhe Glauk Konjufca të punojnë së...
Lajme25 Gusht 2020
Ministria e Arsimit dhe Shkencës ka bërë të gjitha përgatitjet për mbajtjen e Testit të Maturës më 29 gusht, përfshirë këtu edhe masat për mbrojtje nga COVID-19. Në çdo klasë nuk do të lejohen më...
Bota/Rajoni09 Gusht 2020
Një lokal ka organizuar dasmë në fshatin Sallmone të Durrësit, pa iu përmbajtur rregullave të distancimit fizik, më ç’rast ka ndërhyre policia e shtetit e cila ka gjobitur pronarin e lokalit me 1.000.000 lekë Gjithashtu,...
Bota/Rajoni31 Korrik 2020
Qindra mijëra adhurues janë mbledhur në të gjithë botën për të kryer ditën e parë të lutjeve për festën e Bajramit, por në distanancë. Myslimanët në shumë vende të botës po shënojnë Kurban Bajramin në...
Lajme29 Korrik 2020
Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Ramë Likaj dhe Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Nicholas Abbott, kanë nënshkruar Memorandum Mirëkuptimi, përmes të cilit Qeveria e Mbretërisë së Bashkuar do të mbështesë projektet e përbashkëta...
Lajme29 Korrik 2020
Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Ramë Likaj dhe Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Nicholas Abbott, kanë nënshkruar Memorandum Mirëkuptimi, përmes të cilit Qeveria e Mbretërisë së Bashkuar do të mbështesë projektet e përbashkëta...
Bota/Rajoni29 Korrik 2020
Teksa është ndalur në një thertore, në Lezhë kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama kërkoi nga punonjësit që të ruajnë distancën në ambientet e jashtme dhe ne ato të brendshme të mbajnë maska, ndërsa hyri në...
Lajme25 Korrik 2020
Për Andi Hasanin, nxënës i klasës së njëmbëdhjetë në gjimnazin “Frank Bardhi” në Mitrovicë, mësimi në distancë nuk ka qenë shumë efektiv. “As mësimdhënësit e as nxënësit nuk e kanë dhënë 100 për qindëshin e...
Lifestyle23 Korrik 2020
Nëse keni plan të filloni një punë praktike tani, përgatituni për një përvojë më ndryshe nga ajo që parashikonit. Për shkak të pandemisë koronavirus, shumë programe të punës praktike tani aplikohen nga distanca. Sipas një...
Lajme13 Korrik 2020
Kryeparlamentarja Vjosa Osmani ka kritikuar ministrat e Qeverisë Hoti në seancën ku u votua për rishikimin e buxhetit, raporton Gazeta Express. Osmani ka thënë se ministrat nuk janë duke u përmbajtur rregullave të caktuara për...
Bota/Rajoni13 Korrik 2020
Turkmenistani u ka rekomanduar banorëve të vet që të përdorin maska, por jo për shkak të koronavirusit. Ky shtet nuk e ka deklaruar zyrtarisht asnjë rast të personave të infektuar me virusin e ri dhe...
Lajme09 Korrik 2020
Ministrja e Financave e Kosovës, Hykmete Bajrami, ka thënë se është koha që të ndryshohet Rregullorja e Kuvendit e të mundësohet votimi në distancë. Ajo ka bërë thirrje të bëhet kjo sa më shpejt e...
Lajme09 Korrik 2020
Pritjet e gjata para Qendrës së Regjistrimit Civil kanë vazhduar edhe gjatë të enjtes. Numri i qytetarëve që po kërkojnë të marrin dokumente edhe sot ishte i madh. Rradha e gjatë, mos respektimi i distancës...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.