×
Etiketë: dhjetë
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Organizata ndërkombëtare për mbrojtjen e të drejtave të fëmijëve UNICEF kritikoi vendimin e Gjykatës nigeriane të Sheriatit sipas të cilit një 13-vjeçar u dënua me dhjetë vjet burg për blasfemi. Një gjykatë e Sheriatit në...
Lajme05 Shtator 2020
Kosova e Serbia dje në Washington kanë marrë zotime të ndryshme për të mundësuar zhvillimin ekonomik në të dyja vendet. Njëra ndër pikat më të rëndësishme në marrëveshjen e ofruar nga Washingtoni ishte pika dhjetë...
Lajme26 Gusht 2020
Zëvendëskryeministri i parë në Qeverinë e Kosovës, Besnik Tahiri ka zhvilluar takim me kryeministrin Avdullah Hoti. Tahiri për Telegrafin ka thënë se kanë diskutuar për temat me rëndësi prioritare shtetërore. “Në vazhdën e bashkërendimit të...
Bota/Rajoni25 Gusht 2020
Coronavirusi është shtrirë në pothuajse çdo shtet të botës – përveç dhjetë prej tyre. Pra, çfarë bëjnë ata tani? Hoteli Palau u hap në vitin 1982, para turizmit masiv, por që nga ajo kohë, ky...
Lajme24 Gusht 2020
Zëvendës kryeministri dhe Ministri i Pushtetit Lokal Goran Rakiq, në prani të Kryeministrit Hoti, Ministrit të Shëndetësisë, Ministrit të Arsimit dhe Kryetarëve të komunave, në një takim të organizuar për të diskutuar për situatën e...
Bota/Rajoni16 Gusht 2020
Së paku dhjetë persona kanë vdekur në një sulm me armë dhe bombë në një hotel në kryeqendër të Somalisë, Mogadishu, shkruan BBC. Një veturë plotë me eksplozivë është përplasur në hotelin Elite në zonën...
Lajme16 Gusht 2020
Rastet e para me COVID-19 janë shënuar në Kosovë që nga muaji mars. Shifrat e të infektuarve, por edhe të vdekurve, shënuan rritje, me kalimin e ditëve Në fillim kishte numër të pakët të rasteve...
Bota/Rajoni10 Gusht 2020
Cilësia e jetës në Suedi është e ndryshme sesa në pjesët e tjera të botës, dhe fakti që ata filluan të implantojnë mikroçipa te njerëzit, vetëm nxiti perceptimin se suedezët janë "sikur të mos jenë...
Lajme06 Gusht 2020
Sot mbushen dhjetë vjet nga vdekja e veprimtarit të dalluar të çështjes kombëtare, Sabit Veseli. Sabit Veseli që nga rinia e tij e hershme nga mosha 17-vjeçare, ishte betuar se asnjëherë nuk do të pushojë...
Lajme30 Korrik 2020
Dhjetë pacientë me Covid-19 janë shëruar gjatë 24 orëve të fundit në Spitalin e Pejës. Aktualisht në këtë spital po trajtohen 65 pacientë. 31 prej tyre janë në oksigjeno terapi, 10 pacientë janë në gjendje...
Kronika10 Korrik 2020
Policia në Prizren gjatë 24 orëve të fundit ka hasur në dhjetë persona të cilët nuk kanë zbatuar masat e vendosura nga qeveria për kufizim të lëvizjes në kohë pandemie. Me vendim të prokurorit është...
Bota/Rajoni10 Korrik 2020
Gjatë natës në Novi Pazar kanë vdekur dhjetë persona nga COVID-19, ka njoftuar koordinatori i spitalit të Novi Pazarit, Mirsad Gjerlek, për “TV Prva”. Është raportuar se viktimat janë të moshës më të shtyer. “Një...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.