×
Etiketë: detyrueshme
Bota/Rajoni04 Shtator 2020
Ministrja e Shëndetësisë e Shqipërisë, Ogerta Manastirliu, përmes një video në Facebook ka risjellë ne vëmendje masat e detyrueshme duke e cilësuar si një moment të rëndësishëm për të mbajtur në kontroll përhapjen e infeksionit....
Lajme31 Gusht 2020
Konspiracionet rreth vaksinës kundër COVID-19 kanë mbërritë edhe në botën shqiptare dhe se frika e injektimit të një çipi ka bërë që një pjesë e shoqërisë të mendojnë injorimin e vaksinimit kundër pandemisë që gjunjëzoi...
Bota/Rajoni26 Gusht 2020
Ministri i Arsimit të Britanisë, Gavin Williamson ka deklaruar se të gjithë nxënësit do të jenë të detyruar të mbajnë maska. Disa ditë më parë qeveria Britanike deklaroi se nuk ishte  e nevojshme që nxënësit...
Bota/Rajoni20 Gusht 2020
Të shkosh në shëtitje me një qen dy herë në javë për një orë mund të bëhet i detyrueshëm me ligj nga viti i ardhshëm në Gjermani. Kjo mund të bëhet gjithashtu e obligueshme për...
Bota/Rajoni20 Gusht 2020
Shumë qytete franceze kanë vendosur si rregull mbajtjen e maskave në qendra tregëtare ose në zona të tjera me një popullsi të dendur. Mirëpo, qyteti jugor Riviera i Nice ka shkuar një hap më tej....
Bota/Rajoni19 Gusht 2020
Zvicra ka shtuar Shqipërinë në vendet me karantinë të detyrueshme, nëse hyn në territorin e saj. Qeveria zvicerane ka përditësuar listën e vendeve, ardhja nga të cilat do ketë karantinë të detyruar në këtë shtet...
Bota/Rajoni18 Gusht 2020
Franca do ta bëjë mbajtjen e maskave të detyrueshme në vendet e punës. Lajmin e ka bërë të ditur qeveria e vendit të martën ndërsa lista e vendeve ku mbulimi i fytyrës është i detyrueshëm...
Bota/Rajoni01 Gusht 2020
Greqia do t'i bëjë të domosdoshëm maskat në të gjitha hapësirat e mbyllura publike dhe në hapësirat e hapura ku nuk mund të aplikohet distanca e përshtatshme sociale, tha zëvendësministri i Mbrojtjes Civile Nikos Hardalias,...
Bota/Rajoni31 Korrik 2020
Franca mund të bëjë të detyrueshme mbajtjen e maskave në ambientet e jashtme. Lajmin e bëri të ditur Ministri i Shëndetësisë Olivier Veran. “Ky vendim mund të merret në varësi të situatës së epidemisë”,  tha ministri...
Bota/Rajoni30 Korrik 2020
Një tjetër anëtar i Kongresit të Shteteve të Bashkuara doli pozitiv në testin për koronavirus, duke nxitur urdhrin për veshje të detyrueshme të maskës në ndërtesë. Urdhri u lëshua nga kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve,...
Bota/Rajoni28 Korrik 2020
Greqia ka marrë masa të reja për të përballuar rritjen e rasteve të të prekurve me Covid-19. Sipas zv/ministrit të Mbrojtjes Civile prej ditës së nesërme do të jetë e detyrueshme mbajtja e maskës përveç...
Bota/Rajoni25 Korrik 2020
Masat e reja për frenimin e përhapjes së koronavirusit hynë sot në fuqi, veçanërisht rregulli që e bën të detyrueshme mbajtjen e maskës në tregje, rrugë kryesore dhe në ambjentet publike. Masat më strikte, që...
Bota/Rajoni21 Korrik 2020
Austria do ta bëjë sërish të detyrueshme vendosjen e maskave në supermarkete, në sportelet e bankave dhe në zyrat postare, njoftoi sot qeveria duke përmendur rritjen e vazhdueshme të rasteve të kontaminimit të koronavirusit. “Ne...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.