×
Etiketë: detyron
Bota/Rajoni09 Shtator 2020
Serbia ka suspenduar të gjitha ushtrimet dhe aktivitetet tjera ushtarake me partnerët e saj për gjashtë muajt e ardhshëm. Qeveria e Serbisë ka vendosur që të suspendojë të gjitha ushtrimet ushtarake dhe aktivitetet e tjera...
Bota/Rajoni31 Gusht 2020
Rreth 3 mijë njerëz janë detyruar të evakuohen nga shtëpitë e tyre si pasojë e një zjarri që u shkaktua në rajonin jugor të Andaluzisë se Spanjës, thanë autoritetet e atjeshme të dielën. Zjarrfikësit dhe...
Lajme07 Korrik 2020
Drejtori i Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), Naser Ramadani, është dashur që të zgjedhë në mes të pozitës së drejtorit të IKSHPK-së apo të kryetarit të shoqatës së mjekëve të Kosovës ose...
Bota/Rajoni06 Korrik 2020
Pelegrinët myslimanë në Haxhin e këtij viti duhet të mbajnë maska në fytyrë tërë kohës, njoftuan sot autoritetet saudite, ndërsa punonjësit do të sigurohen që të mos ketë mbingarkesë ose tubime gjatë pelegrinazhit, që, në...
Bota/Rajoni16 Qershor 2020
Veshja e maskave të fytyrës në publik bëhet e detyrueshme për 42 provinca, deklaroi ministri turk i Shëndetësisë, pasi numri i rasteve të koronavirusit është rritur që kur kufizimet janë zvogëluar. “Ne nuk mund ta...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.