Gjuha:
×
Etiketë: deputete
Lajme28 Shtator 2020
Këshilltari i Presidentit Hashim Thaçi, Adil Behramaj, i ka reaguar deputetëve të Kuvendit të Kosovës, për mos miratimit të ligjit për vlerat e luftës. Behramaj ka thënë se as 61 deputetë nuk janë të nuk...
Lajme23 Shtator 2020
Përkundër se në dy seancat e fundit koalicioni qeverisës nuk ka arritur të kaloi me shumicë të thjeshtë projektligjin për rimëkëmbje ekonomike, kryeministri Avdullah Hoti e ka mohuar se nuk i kanë votat e mjaftueshme...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Kroacia është në këmbë nga ngjarjet e fundit që kanë tronditur opinionin. Që nga pasdita e djeshme janë kryer disa arrestime dhe kanë filluar hetime ndaj zyrtarëve të lartë shtetëtorë dhe biznesmenëve të njohur atje....
Lajme18 Shtator 2020
Arbëresha Krasniqi nga Nisma Socialdemokrate ka nxitur debat me t’i dhënë fjalën në Parlament, nga Kryetarja e Kuvendit Vjosa Osmani. Ajo gjeti veten në një argument me Osmanin, e cila që në fillim e cilësoi...
Front TV17 Shtator 2020
Deputetja e LDK-sësë, Vlora Limani Hajduni si kryesuese e grupit të grave deputete ka folur në seancën e sotme për uljen e dënimit ndaj Pjetër Ndrecaj, që akuzohet për vrasjen e gruas dhe vajzës së...
Lajme16 Shtator 2020
Deputetja e AAK’së, Teuta Haxhiu, e ftuar në emisionin Frontal në T7, ka thënë se ka pasur deputetë të Kuvendit të Kosovës të cilët e kanë fshehur se kanë qenë të infektuar me COVID-19 Haxhiu...
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Së paku 17 anëtarë të parlamentit të Indisë kanë rezultuar pozitivë me koronavirus, është njoftuar nga zyrtarët qeveritarë të martën, duke dëshmuar për përhapjen e virusit në Indi ku numri i rasteve pozitive ka arritur...
Lajme10 Shtator 2020
Deputetët e LDK-së të cilët ishin kundër rrëzimit të “Koalicioni të Shpresës” mes VV-së e LDK-së, Fatmir Rexhepi e Ardian Shala megjithatë nuk do t’i bashkohen Vjosa Osmanit në iniciativën për një subjekt të ri...
Bota/Rajoni26 Gusht 2020
Gjyqi për organizatorët e ngjarjeve të “27 prillit” në Kuvend vazhdon më 4 shtator me dëgjimin e dëshmitarëve të propozuar nga mbrojtja e ish-kryetarit të Kuvendit Trajko Veljanovski, pasi në seancën e sotme përfundoi me...
Bota/Rajoni26 Gusht 2020
“Ne jemi të bindur se në zgjedhjet e 30 gushtit do t’ia arrijmë t’i fitojmë dy deputetë”, deklaroi Genci Nimanbegu në një intervistë për Agjencinë Telegrafike Shqiptare, i cili së bashku me Nik Gjeloshaj kryesojnë...
Lajme13 Gusht 2020
Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga komuniteti boshnjak, Duda Balje, thotë se do ta përkrahë në mënyrë të parezervë ligjin për mbrojtjen e vlerave të luftës së UÇK’së. “Sot, unë si deputete e komunitetit boshnjak...
Ekonomi11 Gusht 2020
Në formularët e deklarimit të pasurisë të Agjencisë Kosovare Kundër Korrupsionit figurojnë emrat e dy deputetëve të Nismës për Kosovë, përkatësisht kryetarit Fatmir Limaj dhe ish-ministrit Endrit Shala, ndonëse ky subjekt politik i ka tre...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.