×
Etiketë: dëmshëm
Lifestyle24 Shtator 2020
Alumini në deodorant është një nga polemikat e pazgjidhura - ndërsa disa pretendojnë se është i dëmshëm, të tjerë pretendojnë se mund të përdoret pa pasoja. Alumini është një përbërës shumë i zakonshëm në deodorantët...
Lajme13 Korrik 2020
Kryetari i Mitrovicës së Jugut, Agim Bahtiri, ka kundërshtuar masat e reja të Qeverisë kundër Covid-19, që përfshin ndalimin e qarkullimit nga ora 21:00 deri 05:00. “Ky vendim nuk është adekuat për luftimin e koronavirusit...
Lifestyle07 Korrik 2020
Ekspozimi i tepërt dhe i pambrojtur ndaj diellit është një nga faktorët kryesorë të plakjes së parakohshme dhe dëmtimeve të forta të lëkurës. Aplikimi i solucioneve të duhura kundër diellit është hapi i duhur për...
Auto03 Korrik 2020
Vazhdojnë kritikat dhe polemikat për aplikacionin shoqëror kinez TikTok.  Pasi u ndalua nga qeveria indiane, së bashku me 58 aplikacione të tjera sepse ato konsiderohen armë në duart e qeverisë kineze, kësaj radhe ajo është...
Lajme20 Qershor 2020
Ish-Kryetari i LDK’së, Fatmir Sejdiu, ka dalë kundër largimit të Vjosa Osmanit nga dy funksionet partiake në parti. Ka thënë se një vendim i tillë është i papranueshëm. “Ky veprim, absolutisht nuk është në interesin...
Lajme20 Qershor 2020
Anëtarja e Këshillit të Përgjithshëm të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Melihate Termkolli, po kërkon që të mblidhet Këshilli i Përgjithshëm i LDK’së për të diskutuar dy propozimet e kryetarit Isa Mustafa, njëri për emërimin e...
Lajme17 Qershor 2020
Në një deklaratë ditën e sotme presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç, tha se nëse Kosova do të vijë në takimin e 27 qershorit në Shtëpinë e Bardhë, me pretendimin se Serbia do njohë pavarësinë e...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.