Gjuha:
×
Etiketë: deme
Lajme27 Shtator 2020
Pandemia me koronavirus ka shkaktuar dëme të mëdha në sektorin e turizmit dhe ndonëse nuk dihen shifrat e sakta, ajo mendohet të jetë disa miliona, andaj institucionet e Kosovës duhet të dalin me plan të...
Ekonomi21 Shtator 2020
Vetëm gjatë 7 muajve të parë të këtij viti, me gjithë problemet e shumta që janë shfaqur si pasojë e pandemisë COVID-19, por edhe numrit shumë të madh të automjeteve të paregjistruara të cilat janë...
Ekonomi21 Shtator 2020
Vetëm gjatë shtatë muajve të parë të këtij viti kompanitë për sigurimin e jetës kanë paguar dëme në vlerë prej 437 mijë euro. Shifër thuajse e njëjtë është kompensuar edhe në periudhën e njëjtë të...
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Uragani “Sally”, me erëra që frynin deri në 165 kilometra në orë, goditi të mërkurën Brigjet e Gjirit në Alabama dhe Penhendëll në Florida. Lokaliteti Pensakola u godit gjithashtu rëndë, teksa u përshkua nga uragani,...
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Stuhia tropikale Sally i ka lënë rreth 550,000 persona pa furnizim me energji elektrike në pjesën juglindore të Shteteve të Bashkuara. Uragani solli reshje të shumta të shiut dhe erëra të fuqishme përgjatë bregdetit amerikan...
Kronika15 Shtator 2020
Policia e Kosovës ka njoftuar se mbrëmë në Malishevë është raportuar se në zjarre janë përfshirë disa duaj sanë, një mulli misëri, një motor rryme, një kosh me grurë dhe një gjedh të gjitha këto...
Lajme08 Shtator 2020
Lëvizja Vetëvendosje me anë të një shkrimi në Facebook ka kritikuar sërish qëndrimin e mbajtur nga Kryeministri Hoti në marrëveshjen e Uashingtonit. Në shkrimin e tyre thuhet se Kryeministri i paligjshmën e jolegjitim tha se...
Lajme07 Shtator 2020
Ish-ambasadori i Kosovës në SHBA dhe Turqi, Avni Spahiu, nuk sheh ndonjë problem që Kosova të hapë ambasadë në Jerusalem, pasi sipas tij, këtë e ka bërë edhe partnerja strategjike e Kosovës, Shtetet e Bashkuara...
Lajme02 Shtator 2020
I pari i komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri ka treguar se në bazë të komisionit komunal për vlerësim të dëmeve, në Vushtrri, mbi 900 mijë euro janë dëme e shkaktuara nga vërshimet që kanë ndodhur...
Bota/Rajoni27 Gusht 2020
Uragani Laura ka goditur shtetin amerikan të Luizianës, duke shkaktuar dëme të mëdha në ndërtesa dhe ndërprerje të energjisë në më shumë se gjysmë milion shtëpi. Është një nga më të fuqishmit që ka goditur...
Lajme18 Gusht 2020
Komuna e Gjilanit është goditur të martën në mbrëmje nga një stuhi e fortë ere e shiu, ku janë shkaktuar dëme të konsiderueshme në pronën publike dhe private, por fatmirësisht nuk ka dëme në njerëz....
Lajme16 Gusht 2020
Të reshurat e fundit të shiut në vend kanë shkaktuar shumë dëme materiale Ndër vendet ku janë shkaktuar dëme nga reshjet e shiut, është edhe fshati Gushavc i Mitrovicës. Një fermeri nga atje, erërat dhe...
Bota/Rajoni14 Gusht 2020
Vijojnë lëkundjet e tërmetit në Tiranë. Një goditje prej 3.0 ballë është regjistruar mëngjesin e sotëm. Epiqendra e goditjes ka qenë 6 km në perëndim të Mamurrasit, me thellësi 6 km. Deri më tani nuk...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.