Gjuha:
×
Etiketë: debatin
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Sot u zhvillua debati i parë presidencial në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku sipas sondazheve të zhvilluara nga CBS News, fitues i debatit u shpall Joe Biden. Në debatin kaotik 90 minutësh, Biden siguroi...
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Sipas një ankete të organizuar nga televizioni CNN, gjashtë në dhjetë përcjellës të debatit mes dy kandidatëve presidencialë në Shtetet e Bashkuara mendojnë se Joe Biden ka dalë fitues, ndërsa vetëm 28 për qind besojnë...
Lajme24 Korrik 2020
Kuvendi i Republikës së Kosovës, në seancën e së enjtes të drejtuar nga kryeparlamentarja Vjosa Osmani, përveç pikave të zakonshme, deklarime jashtë rendit të ditës dhe pyetje parlamentare, kishte në rend dite edhe dy debate...
Lajme01 Korrik 2020
Deputeti i AAK’së, Shkumbin Demaliaj, ishte i ftuar në emisionin “Debat” në RTK, ku ishin prezentë nënkryetari i OVLUÇK’së, Nasim Haradinaj, ish-ministri Dardan Gashi, ish-deputeti Milaim Zeka ku u diskutua për Hagën dhe dialogun Kosovë-Serbi...
Lajme28 Qershor 2020
Ish ministri Astrit Haraqija, ka folur mbi aktakuzën ndaj presidentit Hashim Thaçit. Përkundër se thotë qe nuk ka dashur të përfshihet në debat për këtë çështje, shton se nuk është koha t’i kundërvihet askush Thaçit....

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.