×
Etiketë: conte
Lajme30 Shtator 2020
Sami Lushtaku, kryetar i degës së PDK-së në Skenderaj dhe ish komandant i UÇK-së, ka thënë sonte se ai dhe shokët e tij të luftës janë të gatshëm të shkojnë vullnetarisht në Gjykatën Speciale dhe...
Bota/Rajoni14 Gusht 2020
Nëse Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të lejonin që infeksioni i coronavirusit të përhapet në mënyrë që të arrihet imuniteti i mundshëm i tufës, numri i vdekjeve do të ishte masiv, veçanërisht në mesin...
Bota/Rajoni13 Gusht 2020
Bëhet fjalë për R.B 28 vjeç, banues në Tiranë. Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi është kapur nga shërbimet e Policisë tek “Mbikalimi i Rinasit”, duke transportuar në drejtim të Kukësit, 12 shtetas të...
Lajme04 Gusht 2020
Numri total i raseve pozitive me Covid-19 në vendin tonë është 9.049 raste nga 37.865 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2, me gjithsej 256 raste të vdekjes të cilët kanë pasur sëmundje të tjera shoqëruese....
Bota/Rajoni15 Korrik 2020
Kryeministri italian, Giuseppe Conte i bëri thirrje Bashkimit Europian që të vendosë sa më shpejt mbi Planin e Rimëkëmbjes, përpara një samiti ku udhëheqësit do të diskutojnë planet e miliardë eurove për të mbështetur ekonomitë...
Bota/Rajoni10 Korrik 2020
Kryeministri italian, Giuseppe Conte e gjykoi të mundur që gjendja e jashtëzakonshme, e shpallur për shkak të pandemisë së COVID-19 dhe që përfundon më 31 korrik, të zgjatet. Gjendja e jashtëzakonshme në Itali përdoret kryesisht...
Bota/Rajoni10 Korrik 2020
Italia vazhdon gjendjen e jashtëzakonshme, Guiseppe Conte: Masat janë marrë për ta mbajtur nën kontroll situatën me COVID-19 Gjendja e jashtëzakonshme në Itali, e shpallur si kundërpërgjigje ndaj krizës së shkaktuar nga pandemia e coronavirusit,...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.