×
Etiketë: cent
Lajme29 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka thënë se deri më tani nuk ka shpenzuar asnjë cent nga arka e shtetit për të menaxhuar pandeminë. Zemaj ka thënë se ky rrugëtim deri më tani është financuar...
Bota/Rajoni21 Shtator 2020
Charles Chuck Feeney, themeluesi i “Duty Free Shoppers” është zyrtarisht trokë, ashtu siç vetë ka dëshiruar prej kohësh. Dikur llogaritë e tij bankare përfshinin shifra marramendëse, por tashme 89-vjeçari nuk gëzon asnjë cent. Mësohet se...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Një kuti e pahapur e letrave Pokemon të vitit 1999 u shit për një rekord 166.000 euro. Rekordi i mëparshëm nga shitja e letrave Pokemon u arrit në vitin 2019, kur 65.630 euro ishin paguar...
Vip13 Shtator 2020
50 Cent ka anuluar xhirimet e serialit “For Life”. Seriali i 50 Cent “For Life”, ku ai është producent ekzekutiv, po ndërpren xhirimet pas rasteve të testimit me COVID-19, shkruan TMZ. Përfaqësuesit për Sony Pictures,...
Lajme02 Shtator 2020
Drejtori i ndërmarrjes publike “Prishtina Parking” , Liridon Restelica, ka folur për situatën me parkingje në kryeqytet. Ai në Klan Kosova ka deklaruar se të gjithë ata që kanë shfrytëzuar deri tani parkingje duhet ato...
Ekonomi21 Gusht 2020
    Petrol Company ka njoftuar se nga sot e ka filluar ofertën më të re dhe më të leverdishme për të gjithë taksitë e vendit tonë, duke u ofruar zbritje prej 8 cent në...
Lajme23 Korrik 2020
Kryetari i Sindikatës së Punëtorëve të Telekomit, Lamih Balaj, në emisionin DPT te Fidani në T7, ka thënë se aktualisht Telekomi i Kosovës është 72 milionë euro në borxh. Ai tha se një kohë Telekomi...
Lajme18 Korrik 2020
Infermieri i Klinikës së Reumatologjisë në QKUK, Enlirat Duraku, i cili njëherësh është sekretar i përgjithshëm në Sindikatën e infermierëve, ka treguar për vështirësitë me të cilat përballen infermierët në Qendrën Klinike dhe Universitare të...
Lajme17 Korrik 2020
Infermieri i Klinikës së Reumatologjisë në QKUK, Enlirat Duraku, i cili njëherësh është sekretar i përgjithshëm në Sindikatën e infermierëve, ka shkruar një artikull rreth punës së tyre. Ai thotë se marrin 18 euro për...
Ekonomi29 Qershor 2020
Sipas një investigimi të kryer nga hetuesit e specializuar të Qendrës Kombëtare të Krimit Kibernetik për mbrojtjen e infrastrukturave kritike (Cnaipic) të Policisë Postare, të quajtur Open Data, në bashkëpunim me organet përkatëse të Napolit,...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.