×
Etiketë: burgosurit
Lajme28 Shtator 2020
Lopët që u konfiskuan të premten e 18 shtatorit në Karaçevë të Kamenicës, kanë rezultuar të shëndetshme pas analizave që iu janë bërë nga ana e Agjencisë së Ushqimit dhe Veterinës. Ato kanë qenë duke...
Kronika22 Shtator 2020
Shërbimi Korrektues i Kosovës ka njoftuar se të burgosurit e Qendrës Korrektuese në Smrekonicë kanë filluar punën në Autoservisin e kësaj qendre. Përmes një komunikate drejtuar mediave, SHKK’ja ka bërë me dije se përmes këtij...
Lajme21 Shtator 2020
Lopët që u konfiskuan në mbrëmjen e së premtes në fshatin Karaçevë të Kamenicës do të theren për të burgosurit në burgjet e vendit. Por, para therjes, fillimisht lopëve do të iu bëhen analiza laboratorike...
Lajme15 Shtator 2020
Shërbimi Korrektues i Kosovës, ka marr vendim për lehtësimin e masave për të burgosurit në burgjet e Kosovës. Drejtori Nehat Thaçi, ka konfirmuar për Front Online, se të burgosurve u janë lejuar vizitat familjare, me...
Lajme13 Shtator 2020
Qe nga e hëna, Shërbimi Korrektues i Kosovës do të fillojë të aplikojë masa lehtësuese për të burgosurit. Ndër masat që do nisë së zbatuari nga e hëna do të jetë edhe e drejta e...
Lajme13 Shtator 2020
Zëvendësdrejtori i Përgjithshëm i Shërbimit Korrektues të Kosovës, Rasim Selmani ka njoftuar se nga nesër, 14 shtator, ky institucion do fillojë së aplikuari masat lehtësuese për të burgosurit. Ndër masat që do nisë së zbatuari...
Lajme03 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka takuar Hilmi Jasharin, Avokat i Popullit në Kosovë, me të cilin kanë shkëmbyer idetë dhe pikëpamjet për zhvillim e kulturës së qeverisjes së mirë, të administrim të mirë, transparencës...
Kronika03 Shtator 2020
Shërbimi Korrektues i Kosovës që zbaton ekzekutimin e dënimeve efektive me burg për të dënuarit sikur që menaxhon qendrat e paraburgimit në Kosovë ka bërë përparim të madh në trajtimin e personave të privuar nga...
Bota/Rajoni24 Gusht 2020
Zëvendës Sekretari amerikan i Shtetit Stephen Biegun tha të hënën se Uashingtoni nuk shikon shenja të ndonjë plani rus për ndërhyrje ushtarake në Bjellorusi, dhe i bëri thirrje Minskut të lirojë të gjithë të burgosurit...
Lajme07 Gusht 2020
Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut (KMDLNJ) ka kërkuar që të hetohet me urgjencë vetëvarja e të burgosurit në Burgun e Dubravës. Sipas informatave të KMDLNj- së, E.SH. në vuajtje të...
Lajme31 Korrik 2020
Ministri Selimi, krye imami i BIK-ut, Bajgora e drejtori i SHKK-së, Thaçi, vizituan burgun e sigurisë së lartë Po presin vizitorë për bajram. E këtu në Burgun e Sigurisë së Lart, për festën e Kurban...
Lajme31 Korrik 2020
Ditën e Kurban Bajramit, ministri i Drejtësisë, Selim Selimi zgjodhi që të vizitojë të burgosurit në Burgun e Sigurisë së Lartë në Gërdoc të Podujevës. Ai në këtë vizitë ishte i shoqëruar nga kryeimami i...
Bota/Rajoni29 Korrik 2020
Ndonjëherë, ndihma mund të mbërrijë nga s'ta pret mendja! Tre të burgosur në kontenë Gwinnett në Xhorxhia të SHBA-së kanë ndihmuar t'i shpëtohet jeta një zëvendes sherifi që vuante nga zemra. Warren Hobbs dukej see...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.