×
Etiketë: burgje
Lajme15 Shtator 2020
Shërbimi Korrektues i Kosovës, ka marr vendim për lehtësimin e masave për të burgosurit në burgjet e Kosovës. Drejtori Nehat Thaçi, ka konfirmuar për Front Online, se të burgosurve u janë lejuar vizitat familjare, me...
Front TV15 Shtator 2020
Qysh nga fillimi i pandemisë Covid-19, 49 zyrtarë të burgjeve janë infektuar me Coronavirus. Prej tyre aktualisht janë 8 raste aktive. Këtë gjë e ka konfirmuar në një intervistë për Front Online, Nehat Thaçi, drejtor...
Lajme14 Shtator 2020
Shërbimi Korrektues i Kosovës nga sot do të fillojë me hapat e radhës të lehtësimit të masave mbrojtëse ndaj COVID-19 në institucionet korrektuese. Në një komunikatë për media thuhet se SHKK nga data 14.09.2020 do...
Lajme11 Korrik 2020
Nga kjo e shtune, në burgjet e vendit nuk është lejuar asnjë takim i të burgosurve me familjarë. E kjo ndalesë po bëhet për shkak të parandalimit të përhapjes së COVID-19. Takimet me familjarë e...
Bujqësi03 Korrik 2020
Pavarësisht situatës së krijuar nga pandemia në vend, të burgosurit nuk i kanë ndërprerë aktivitete e tyre të përditshme. Ata kanë mbjellë domate, patate, fasule, lakra dhe tranguj. Përmes një postimi në faqen zyrtare, Sherbimi...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.