×
Etiketë: bujës
Lajme18 Shtator 2020
Gjykata Themelore në Prishtinë, sot dënuar me 2 vite burg ish-kryetarin e komunës së Lipjanit, Shukri Buja për keqpërdorim të detyrës zyrtare. Gjykata ka shpallur aktgjykim edhe kundër tetë të akuzuarve. “I akuzuari SH.B. është...
Lajme18 Shtator 2020
Ish-kryetar i Lipjanit, Shukri Buja është dënuar me dy vjet burgim për keqpërdorim detyre për rastin e njohur si “Ferronikeli”. Avokati i tij, Arianit Koci në një prononcim për media ka thënë se nuk janë...
Lajme13 Korrik 2020
Për shkak të gjendjes së krijuar me pandeminë Covid-19, është anuluar rigjykimi për korrupsion ndaj ish-kryetarit të Komunës së Lipjanit, Shukri Buja dhe nëntë të akuzuarve tjerë, i paraparë për të hënën, në Gjykatën Themelore...
Lajme26 Qershor 2020
Me kërkesë të avokatit Arianit Koci, është anuluar fillimi i rigjykimit për korrupsion ndaj ish-kryetarit të Komunës së Lipjanit, Shukri Buja dhe të tjerëve, i paraparë të mbahej të premten në Gjykatën Themelore në Prishtinë....

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.