×
Etiketë: bombë
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Një test për alarm për bombë po kryhet në aeroportin “Nënë Tereza”. Autoriteti i Aviacionit Civil po teston gatishmërinë e saj, në kuadër të parandalimit të çdo ngjarje të mundshme. Gjatë testimit u evakuuan punonjësit...
Lajme29 Shtator 2020
Kandidati për deputet të Kuvendit nga radhët e PDK’së, Hisen Berisha, ka treguar se si do të vepronte po të ishte në kryetar i OVL-UÇK’së, në vendin e Hysni Gucatit. Ai ka thënë se po...
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Autoritetet e sigurisë në Paris kanë evakuuar me shpejtësi Kullën Eiffel pas një alarmi për bombë. Policia rrethoi me një kordon sigurie zonën më të frekuentuar nga turistët pas një telefonate anonime për vendosjen e...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Pak orë nga atentati me tritol kundër Preng Gjinit që mbeti i plagosur teksa po drejtonte një automjet të sapo marrë në përdorim, prokuroria ka bindjen se krimi është kryer për hakmarrje. Kjo pistë shton...
Kronika19 Korrik 2020
Një person në Sllapuzhan të Suharekës ka hasur dje në një bombë dore derisa ishte duke shkuar për pershkim.Siç njofton Policia, shpërthimi i mjetit është bërë nga FSK-ja në mënyrë të sigurt .“Fsh. Sllapuzhan, Suharekë...
Bota/Rajoni17 Korrik 2020
Një i ri ka humbur jetën si pasojë e një shpërthimi në Kamenicë të Korçës. Gjatë punës në një banesë të vjetër shtetasit Hekuran Kala i ka shpërthyer një lëndë e dyshuar plasëse dhe për...
Lajme03 Korrik 2020
Është gjendur një bombë e pashpërthyer në Pejë, përkatësisht në vendin e njohur si ‘Te Sharra”. Raportohet se bomba mund të jetë nga periudha e luftës së fundit në Kosovë, megjithatë ekipet përgjejgjëse kanë dalur...
Lajme24 Qershor 2020
Diplomati i njohur dhe ish-kryeministri i Suedisë, Carl Bildt, ka reaguar pas aktakuzës së ngritur nga Gjykata Speciale për presidentin, Hashim Thaçi, dhe për kreun e PDK’së, Kadri Veselin. Bildt ka thënë se një zhvillim...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.