×
Etiketë: bjellorusinë
Bota/Rajoni14 Shtator 2020
Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, u pajtua me homologun e tij bjellorus, Alyalsamdr Lukashenka, për një hua prej 1.5 miliard dollarësh për Minskun, edhe pse tha se populli bjellorus duhet ta zgjidhë krizën pa ndërhyrje...
Bota/Rajoni09 Shtator 2020
Serbia ka suspenduar të gjitha ushtrimet dhe aktivitetet tjera ushtarake me partnerët e saj për gjashtë muajt e ardhshëm. Qeveria e Serbisë ka vendosur që të suspendojë të gjitha ushtrimet ushtarake dhe aktivitetet e tjera...
Bota/Rajoni13 Gusht 2020
Marrëdhënia mes Bjellorusisë dhe Federatës Ruse ka qënë një marrëdhënie e karakterizuar nga dikotomia që Presidenti bjellorus Lukashenko, ka ndërtuar për vendin e tij, duke e dyzuar të ardhmen mes Bashkimit Europian dhe Rusisë. Pas...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.