Gjuha:
×
Etiketë: biznese
Biznes24 Shtator 2020
Rreth 800 mijë euro është vlera e mjeteve financiare që kishte planifikuar Armend Malazogu, pronar i kompanisë “Frutomania” të investojë në biznesin e këtij gjatë këtij viti. Por, këto investime, thotë ai, janë stopuar për...
Ekonomi22 Shtator 2020
Ligji për Rimëkëmbje Ekonomike për të disatën herë është proceduar në Kuvend për t’u miratuar, por që për të njëjtin nuk po janë të mjaftueshme votat për të kaluar. Me këtë projektligj synohet që përmes...
Ekonomi18 Shtator 2020
Në Agjencinë e Regjistrimit të Bizneseve në Kosovë (ARBK), gjatë periudhës 1 janar-31 gusht 2020, janë regjistruar 6039 biznese të reja, ndërsa 7472 biznese kanë bërë ndryshime, kurse janë shuar 800 biznese me kërkesë të...
Lajme11 Shtator 2020
Për një vit në komunë e Ferizaj janë regjistruar 470 biznese të reja. Kështu bëhet e ditur nga komuna e Ferizajt. “Ferizaj, kryeqendra e zhvillimit ekonomik, edhe këtë vit regjistroi një statistikë pozitive në të...
Front TV26 Gusht 2020
Koronavirusi i goditi fort bizneset. Afër 450 sosh u mbyllën si rrjedhojë e tij që prej marsit kur shpërthyen rastet e para e deri në muajin gusht. Goditjen e dytë, atyre, ia dhanë deputetët kur...
Biznes25 Gusht 2020
Dukagjin Bardhi nga Gjakova, katër vjet më parë kishte nisur biznesin e tij për energji të ripërtëritshme, por për shkak të pandemisë COVID-19, në prill të këtij viti, ai u detyrua ta mbyll biznesin. Bardhi ka...
Bota/Rajoni24 Gusht 2020
Pesë pronarë të lokaleve në Durrës dhe në Krujë janë gjobitur me nga një milion lekë dhe me mbyllje aktiviteti për një periudhë 6-mujore dy prej tyre, pasi u konstatuan duke ushtruar aktivitet në mënyrë...
Front TV12 Gusht 2020
Kryeqyteti është duke u ballafaquar me numër të vogël të inspektorëve komunal. Pavarësisht vendosjes së masave kufizuese në Prishtinë, si pasojë e përhapjes së pandemisë Covid-19, dhe nevojës për staf të zgjeruar, gjatë periudhës së...
Front TV17 Korrik 2020
Kryeinspektori sanitar Ibrahim Tërshnjaku ka treguar se sa gjoba janë shqiptuar në katër ditët e kaluara për personat fizikë dhe subjektet juridike që nuk kanë respektuar masat anti-Covid. “Në vazhdën e inspektimeve dhe zbatimit të...
Lajme16 Korrik 2020
Qeveria e Kosovës, ditë më parë ka marrë masa të reja për ta ndaluar përhapjen e pandemisë së Coronavirusit, pasi që numri i të infektuarve ka shënuar rritje, raporton Front Online. Sipas vendimit të Qeverisë,...
Ekonomi10 Korrik 2020
I ftuar në emisionin Frontal të televizionit T7, ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi ka konfirmuar që në Kosovë së fundmi ka ulje të zhvillimit ekonomik prej 5.9%. Madje Krasniqi ka lënë hapësirë se...
Ekonomi26 Qershor 2020
Mbi 2 mijë e 300 biznese të reja janë regjistruar në vend vetëm në tremujorin e parë të këtij viti, derisa 430 të tjerave u është vënë dryni, raporton Express. Në Buletinin Ekononim Tremujor të...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.