Gjuha:
×
Etiketë: bimore
Lifestyle11 Shtator 2020
Çajrat bimorë janë të nevojshëm dhe të domosdoshëm për të rikthyer nivelet e energjisë, për të forcuar imunitetin por edhe luftuar astmën. Çajrat bimorë janë shumë të pasur me antioksidantë dhe vitaminë C, që ju...
Lifestyle06 Gusht 2020
Tradita e lashtë thuajse 5000 mijë vjeçare e çajrave ka kaluar nga konsumi tek produktet e bukurisë. Vetitë kurative dhe aromat e parezistueshme të çajrave në mbarë botën janë kthyer në një praktikë të vërtetë...
Lifestyle10 Korrik 2020
Disa shkencëtarë në Izrael, po krijojnë mish me bazë bimore, që përmban yndyrë, gjak dhe muskuj. Duke imituar strukturën e mishit të lopës, biftekët po krijohen nga printerë të fuqishëm 3D. Procesi i realizohet duke...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.