Gjuha:
×
Etiketë: besojnë
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Në dy vitet e fundit, besimi i rusëve që Rusia është superfuqi botërore ka rënë me 12%. Kështu bënë të ditur “Qendra ruse për hulumtimin e opinionit publik” – VCIOM bazuar në hulumtiminqë ka realizuar...
Lajme15 Shtator 2020
Republika e Kosovës është në mesin e dhjetë vendeve të botës, në një listë ku janë renditur vendet qytetarët e të cilave besojnë se vaksinat ndaj viruseve janë të sigurta. Kosova renditet e shtata, në...
Lajme14 Shtator 2020
Republika e Kosovës është në mesin e dhjetë vendeve të botës, në një listë ku janë renditur vendet qytetarët e të cilave besojnë se vaksinat ndaj viruseve janë të sigurta. Kosova renditet e shtata, në...
Lajme05 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se Marrëveshja Kosovë-Serbi ka rëndësi gjeopolitike. Sipas tij, me këtë marrëveshje i jipet një sinjal i qartë Kinës dhe Rusisë. “Kjo marrëveshje nuk është vetëm marrëveshje mes dy...
Lajme19 Gusht 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, pas shërimit nga koronavirusi është kthyer sot në zyrën e tij. Ai me anë të një postimi në Facebook, ka folur për përvojën e tij gjatë kësaj periudhe. Hoti ka...
Lajme12 Gusht 2020
Ministria e Shëndetësisë të hënën ka licencuar 29 institucione shëndetësore private për testim me Covid-19. Në një prononcim për Front Online Besim Kodra, nga Shoqata e të Drejtave të Pacientëve të Kosovës këtë vendim të...
Bota/Rajoni11 Gusht 2020
Studimet shkencore thonë se njerëzit i peshojnë ndryshe kostot e menjëhershme me ato që vijnë më vonë Përgatitjet tona (si shtet dhe komunitet) të pamjaftueshme për një pandemi, pavarësisht një sërë treguesish se ajo do...
Lajme07 Gusht 2020
Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri ka kritikuar Vetëvendosjen dhe Lidhjen Demokratike të Kosovës për, siç tha ai, papërgjegjësinë e mos miratimit të Ligjit Anti-Covid. Sipas tij, qytetarët më shumë po i besojnë...
Lajme21 Korrik 2020
Mamia e QKUK-së, Bule Elezi, përmes një postimi në rrjetin e saj social në Facebook ka reaguar për recetën e terapisë kundër Covid-19 në kushte shtëpie. Sipas saj, listën me trajtimin e koronavirusit në kushte...
Front TV19 Qershor 2020
Me këto fjalë, Presidenti i atëhershëm i Amerikës, Bill Clinton, i ishte drejtuar botës më 1999. Përmes tyre, ai dëshironte të njoftonte të gjithë opinionin se ushtria amerikane dhe NATO, kanë nisur bashkërisht bombardimet në...
Bota/Rajoni16 Qershor 2020
Nënkryetari i LSDM-së Muhamed Zekiri në Facebook bëri të ditur se ka dalë nga Klinika për Sëmundje Infektive dhe se me familjen e tij janë në shtëpi dhe siç tha gjallë e shëndosh. Me statusin...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.