×
Etiketë: barnat
Lajme26 Shtator 2020
Qytetarët e Kosovës paguajnë 10 milionë euro në vit barna më shtrenjtë sesa qytetarët e vendeve të rajonit, thonë nga Oda e Farmacistëve. Kjo për shkak se në vend nuk ka unifikim të çmimit të...
Lajme05 Shtator 2020
Vetëm njëra prej tri terapive për trajtimin e pacientëve me Covid-19 gjendet në stoqet e barnatoreve të QKUK-së. Aktualisht QKUK-ja ka në dispozicion hidroksiklorokinën, e cila rekomandohet për trajtim tek pacientët me Covid-19. Megjithatë, ky...
Hulumtime02 Shtator 2020
Manipulime të mëdha me çmime po ndodhin në tregun farmaceutik të Kosovës, përderisa pandemia COVID-19 ka goditur rëndë vendin, ku numri i përgjithshëm i të infektuarve ka arritur në rreth 14 mijë, përderisa  533 veta...
Lajme09 Gusht 2020
Për më shumë se dy javë në Kosovë ka mungesë të dy llojeve të barnave që po përdoren për trajtimin e pacientëve me koronavirus. Bëhet fjalë për Fraksiparine dhe Ciprofloksacine, të cilat përdoren për pacientët...
Lajme05 Gusht 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka folur për vendimin që mori për shfuqizimin e vendimit administrativ për rregullimin e çmimit të barnave, të cilin pastaj e anuloi. Zemaj ka treguar pse e anuloi vendimin rreth...
Lajme05 Gusht 2020
Ismaili reagon pas vendimit të sotëm të Zemajt për barnat: Kjo është fitore e rrjeteve kriminale Sekretari i Përgjithshëm i PDK-së, Uran Ismaili ka reaguar pas vendimit të Ministrit të Shëndetësisë, Armend Zemaj, për çmimin...
Lajme28 Korrik 2020
Labinot Tahiri, mori iniciativën për të ndihmuar të moshuarën 87 vjeçare nga fshati Rakoshë i komunës së Istogut. Ai gjatë ditës së djeshme ishte në shtëpinë e të moshuarës për ta siguruar se do nuk...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.