Gjuha:
×
Etiketë: bajramin
Bota/Rajoni01 Gusht 2020
Myslimanët në New Delhi falën Bajramin në Xhaminë Masjid – një nga xhamitë më të mëdha në Indi. Autoritetet lejuan njerëzit të vizitojnë vendet e adhurimit, të cilat u mbyllën më herët për shkak të...
Lajme31 Korrik 2020
Një numër i madh i kosovarëve kanë vendosur që festën e Kurban Bajramit ta kalojnë në bregdetin shqiptar. Bazuar në të dhënat e Policisë së Kosovës, vetëm në dy ditët e fundit përmes pikës kufitare...
Bota/Rajoni31 Korrik 2020
Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë për festën e Kurban Bajramit. “Le të jetë kjo ditë e faljes, sakrificës dhe e dashurisë, burim frymëzimi...
Lajme31 Korrik 2020
Ndonëse Bashkësia Islame e Kosovës ka pezulluar për 10 ditë faljen në Xhami, përfshirë edhe faljen e Kurban Bajrmait, imami i një xhamie në Prizren bashkë me xhematin e tij nuk e kanë respektuar. Në...
Lajme31 Korrik 2020
Fundjava ka ardhur sërish dhe si ndodh gjatë verës njerëzit dynden drejt plazhit për të kaluar disa momente nën rrezet e diellit. Edhe këtë fundjavë një numër i madh qytetarësh nga Kosova janë nisur drejt...
Lajme31 Korrik 2020
Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Nicholas Abbott ka uruar qytetarët për festën e Kurban Bajramit. Abbott në Facebook ka shkruar se këtë vit Bajrami po festohet në rrethana të ndryshme, e se e...
Lajme31 Korrik 2020
Sa herë që festohet festa e Bajramit, bie në vemendje një fotografi e veçant e vitit 1999. Vitet e luftës në Kosovë, kanë qenë të vështira, por festat edhe pse në një situat të jashtëzakonshme...
Lajme31 Korrik 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka uruar besimtarët myslimanë për festën e Kurban Bajramit. Zemaj si të gjithë krerët shtetërorë ka bërë thirrje që në këtë ditë të shmangen sa më shumë vizitat familjare, në...
Lajme31 Korrik 2020
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ua ka uruar besimtarëve myslimanë festën e Kurban Bajramit. Limaj shkruan se sikurse Fitër Bajrami edhe Kurban Bajrami po e gjenë vendin tonë dhe botën në përgjithësi duke u...
Lajme31 Korrik 2020
Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka uruar të gjithë qytetarët e besimit islam me rastin e festës së Kurban Bajramit. Haradinaj uroi për më shumë mirësi e mirëkuptim. “Me rastin e ditës së Kurban Bajramit,...
Lajme10 Korrik 2020
Në seancën e sotme plenare për rishikimin e buxhetit, deputetja Mimoza Kusari-Lila, adresoi kritika të ashpra ndaj ministres së Financave, Hykmete Bajrami. Kusari-Lila para deputetëve ka thënë se thirrjet e ministres Bajrami, për shkurtime dhe...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.