Gjuha:
×
Etiketë: automatikisht
Lajme11 Korrik 2020
Kreu i Komunës së Prishtinë, Shpend Ahmeti, përmes një postimi në Facebook ka thënë se gjendja e jashtëzakonshme nuk nënkupton automatikisht masa të mbylljes. “Gjendja e jashtëzakonshme - është diskutuar nga qeveria dhe do të...
Auto26 Qershor 2020
Apple dhe Google azhurnuan sistemet e tyre të operimit me kornizën për aplikacionet qeveritare, dhe jo vetë një aplikacion. Përdoruesit në rrjetet sociale janë të shqetësuar se një aplikacion COVID-19 është instaluar automatikisht nga Apple...
Auto18 Qershor 2020
Mes protestave dhe mllefit të përhapur mbi brutalitetin e policisë, një opsion në iPhone që ndihmon përdoruesit të regjistrojnë automatikisht bashkëveprimet e tyre me policinë, gjatë ndalimit në rrugë – po fiton popullaritet. Opsioni i...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.