×
Etiketë: australia
Bota/Rajoni27 Shtator 2020
Shtetet e botës duhet të bëjnë gjithçka që mund të kuptojnë origjinën e COVID-19, tha të shtunën Kryeministri i Australisë Scott Morrison, komente që mund të përkeqësojnë tensionet me Kinën. Duke iu drejtuar Asamblesë së...
Bota/Rajoni07 Shtator 2020
Australia tha se do të sigurojë afro 85 milionë doza të vaksinës për COVID-19, nëse dy prova të saj rezultojnë të suksesshme. Kryeministri Scott Morrison tha se vendi i tij ka arritur dy marrëveshje për...
Bota/Rajoni19 Gusht 2020
Kryeministri i Australisë Skot Morrison deklaroi se do të donte të bënte të detyrueshme vaksinën për COVID-19 për të gjithë qytetarët australianë. Deklarata u bë pasi qeveria e tij firmosi një marrëveshje me kompaninë Anglo-...
Bota/Rajoni12 Gusht 2020
Australia e ka shënuar ditën më vdekjeprurëse të pandemisë deri më tani pasi 21 viktima u regjistruan për 24 orë të mërkurën. Të gjitha rastet e reja fatale u regjistruan në rajonin Viktoria, ku më...
Bota/Rajoni10 Gusht 2020
Australia i ka raportuar 19 viktima të reja të koronavirusit, që është shifra më e lartë ditore që nga fillimi i pandemisë. Vdekjet e reja u regjistruan të hënën në rajonin Viktoria, që është bërë...
Bota/Rajoni09 Gusht 2020
Australia e ka shënuar ditën më vdekjeprurëse të pandemisë deri më tani pasi 17 viktima u regjistruan për 24 orë mes së shtunës dhe të dielës. Dhjetë nga 17 rastet fatale ishin të lidhura me...
Bota/Rajoni05 Gusht 2020
Autoritetet australiane kanë njoftuar se do t’ia dhurojnë Libanit dy milionë dollarë australianë si ndihmë pas shpërthimit shkatërrues që ndodhi të martën në Bejrut, ku humbën jetën më shumë se 100 persona. Lajmin për dhurimin...
Bota/Rajoni05 Gusht 2020
Rajoni australian i Viktorias ka raportuar rekord prej 725 rasteve të reja dhe 15 viktimave të mërkurën. Në të njëjtën kohë, kjo është dita më e rëndë gjatë pandemisë për tërë shtetin e largët. Zyrtarët...
Bota/Rajoni22 Korrik 2020
Numri rekord prej 484 rasteve të koronavirusit që u shënua në Viktoria është gjithashtu rekord në nivel vendi në Australi. Rekordi i mëparshëm ishte shënuar më 28 mars, kur ishin regjistruar 469 të infektuar të...
Bota/Rajoni19 Korrik 2020
Rajoni Viktoria i Australisë, që është ndër shtetet më të pasura në botë, ka vendosur që t’i bëjë të obligueshme maskat për shkak të rritjes së numrit të rasteve të koronavirusit. Daniel Andreës, kryeministër i...
Bota/Rajoni14 Korrik 2020
Autoritetet australiane i kanë shtrënguar masat për kufizimin e lëvizjes për shkak të rritjes së numrit të rasteve të koronavirusit në pjesën juglindore të vendit. Shifra e përgjithshme e të infektuarve ka shkuar në mbi...
Bota/Rajoni06 Korrik 2020
Australia do t’i izolojë 6.6 milionë njerëz në rajonin Viktoria nga pjesa tjetër e vendit duke filluar nga mesnata e së martës si masë për parndalimin e përhapjes së koronavirusit që ka shpërthyer në qytetin...
Bota/Rajoni06 Korrik 2020
Australia do t’i izolojë 6.6 milionë njerëz në rajonin Viktoria nga pjesa tjetër e vendit duke filluar nga mesnata e së martës si masë për parndalimin e përhapjes së koronavirusit që ka shpërthyer në qytetin...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.